Codzienne rozważania_18.11.2012

przez moc Ducha Świętego, który mieszka w nas, pilnie strzeż tego, co ci dobrego powierzono” (2Tym 1:14 NLT).

Ile masz do rozdania? Czy jesteś pewien, że rozdajesz to, co posiadasz? Pan nie przeprowadził cię przez tą próbę, przez tą ciemność, przez to dziwne doświadczenie tylko ze względu na ciebie. Pan nie zajmuje się tobą tak, jak to robi, po to, abyś mógł się zamknąć i sam cieszyć rezultatem. Zrobił to po to, aby ustanowić szafarza. Jeśli pozwolimy, aby tylko ten jeden fakt strzegł nas w dniach trudności i prób, znacznie nam to pomoże. Powinniśmy się mocno trzymać tego, że próby są po to, aby ubogacić ludzi Pańskich i rozwinąć narzędzia oraz kwalifikacje do szafarstwa… Proś Pana, aby uwolnił cię do twojego szafarstwa według twojej miary. Nie mówimy tu o oficjalnej, zorganizowanej służbie Bożej, gdzie stale musisz usługiwać innym, bez względu na to czy masz czym to robić, czy nie. To jest fałszywe i wywołuje napięcie, możesz spokojnie zbuntować się przeciwko temu królowi rzeczy. Mamy po prostu na myśli takie działanie, gdy Pan tworzy żywe kontakty. Drogi Dzieci Bożych mogą krzyżować się ze sobą w pilnej potrzebie i niech te dzieci zawsze rozglądają się za osobą, która może pomóc im. Wołają do Pana, aby zaspokoił ich potrzebę i obserwują jak Pan mógłby odpowiedzieć. Mogą oni przekraczać twoją drogę i mówić o różnych zwykłych rzeczach, przechodzić po swojej drodze, a ty zawiodłeś w swoim szafarstwie. Nie otrzymali tego, o co prosili, szafarz zasmucił Pana oraz tych, którzy patrzyli na Pana. Prośmy Pana, aby uwolnił nas z naszej blokady, aby wypełnić to szafarstwo.

Słowo Pana mówi: „… a od szafarza tego się wymaga, aby każdy okazał się wierny”. Nie elokwentny, nie sprawny intelektualnie czy mający silną osobowość, nic z tego. Jaka jest twoja koncepcje szafarza? Czy to ktoś mający wspaniałe umiejętności przemawiania, kto nie ma żadnego problemu w mówieniu? Nie! „… od szafarza tego się wymaga, aby każdy okazał się WIERNY”

By T. Austin-Sparks from: The More Excellent Ministry – Chapter 3

_________________________________________________________________________

17 listopada | 19 listopada

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *