Codzienne rozważania_26.11.2012

Kto od siebie samego mówi, ten szuka własnej chwały; ale kto szuka chwały tego, który go posłał, ten jest szczery i nie ma w nim nieprawości” (John 7:18 NIV).

Pewnego dnia ty i ja spotkamy Boga. Staniemy twarzą w twarz z Bogiem, dosłownie w wieczności i padnie pytanie: Czy Bóg kiedykolwiek nas zawiódł? Czy będziemy wstanie w jakimkolwiek szczególe powiedzieć: „Panie, zawiodłeś. Nie mówiłeś prawdy w swoim Słowie”? Jest nie do pomyślenia, aby kiedykolwiek jakakolwiek istota mogła zająć takie stanowisko, aby ktokolwiek mógł złożyć u drzwi Boga takie oskarżenie, kwestionować Jego prawdę, rzeczywistość i wierność. Duch Święty został posłany jako Duch Prawdy, aby prowadzić nas do wszelkiej prawdy, więc nie powinno być najmniejszego cienia między nami, a Bogiem, co do Jego absolutnej wierności, tego, że On jest wierny Samemy Sobie i całemu Jego Słowu. Duch Święty po to przyszedł. Jeśli jest to prawdą, to Duch Święty będzie zajmował się wszystkimi uczniami w Szkole Chrystusa, aby odciąć wszystko, co nie jest prawdą, co nie jest szczere, aby każdy taki uczeń stał na fundamencie, który może trwać w Bogu w dniach Jego bezwzględnej i ostatecznej windykacji.

Aby jednak tak było, musimy pod nauczaniem Ducha Świętego być potraktowani właśnie z tą wiernością i dojść do miejsca, w którym będziemy doskonale poddani Bogu, gdzie cała odpowiedzialność spoczywa na Duchu Świętym i nie ma w nas niczego, co opierało by się Duchowi Świętemu, lecz będziemy doskonale otwarci i gotowi na największe nawet konsekwencje tego, że Duch Święty wskaże na cokolwiek w naszym życiu, czym należy się zająć i dopasować. On po to tu właśnie jest.

Nie wyrażenie zgody na wykonanie przez Ducha Świętego takiej pracy w nas oznacza, że znajdziemy się na fałszywej pozycji, a to zdecydowanie za dużo kosztuje, nawet jeśli dotyczyć będzie tylko niektórych punktów. Żyjemy w świecie pełnym fałszu, świecie, który jest niesiony przez kłamstwa. Cała budowa tego świata jest kłamstwem i ono jest w samej naturze człowieka, pomimo że tłumy o tym nie wiedzą, lecz myślą, że mają rację. Próbują budować świat na fałszywym fundamencie. Królestwo Boże jest całkowicie inne, jest zbudowane na Jezusie Chrystusie – Prawdzie.

By T. Austin-Sparks from: The School of Christ – Chapter 2

__________________________________________________

25 listopada | 27 listopada

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *