Codzienne rozważania_06.12.2012

Wy NIE podeszliście bowiem do góry, której można dotknąć, ….
Lecz wy podeszliście do góry Syjon i do miasta Boga żywego, do Jeruzalem niebieskiego” (Heb 12:18,22).

Lecz wy podeszliście” – czy chcesz powiedzieć, że „lecz” jest mniej prawdziwe niż „nie”? Czy chodzi ci o to, że to, do czego podeszliśmy jest bardziej abstrakcyjne, a tamto było konkretne?
Ach, nie. Jestem pewien, że jest to nawet bardziej prawdziwe, w swoim własnym rodzaju, w swej własnej rzeczywistości, i, drodzy przyjaciele, jest to punkt, na którym musimy się teraz skupić; rzeczywistość tego, do czego podeszliśmy. Jeśli rozbijesz to wszystko na szczegóły, jeśli jesteś przy zdrowych zmysłach, zmysłach umysłu i duszy, będziesz całkowicie zakłopotany. Wydaje się to tak idealistyczne czy urojone, tak eteryczne i nierealne. Widzisz, dla tego co naturalne, duchowe jest nierealne. Dla naturalnego (cielesnego) człowieka, człowieka duszewnego nierealne jest to, co jest zasadniczo i wewnętrznie duchowe. Jego reakcja jest taka: „Ach. bądźmy praktyczni, zejdźmy na ziemię, zejdźmy z chmur i oprzyjmy porządnie nasze stopy o solidny grunt, wróćmy na dół do rzeczy bardziej realnych”. Taka jest reakcja naturalnego człowieka na to, co duchowe, lecz dla człowieka duchowego, te duchowe rzeczy są znacznie bardziej namacalne. Możemy powiedzieć, że to do czego doszliśmy, jest co najmniej równie realne/prawdziwe jak Synaj, do którego oni doszli, pomimo tego, że pod innym porządkiem.
Chciałbym teraz zwrócić uwagę na napięcie z jakim tu mamy do czynienia, ponieważ jest to bardzo ważne, aby je uchwycić: „wy podeszliście do góry Syjon„. Nie, że podchodzimy, że idziemy, nie że przybędziemy do Góry Syjon. Nie, „wy podeszliście”. Wiem, że będziecie dalej śpiewać „Maszerujemy na Syjon”. Wiemy, o co chodzi, lecz my nie maszerujemy w górę na Synaj. Słowo mówi: „Wy podeszliście do góry Syjon„, w czasie teraźniejszym. Powinniśmy teraz być na Syjonie. Zrozumiałeś? Oto jest tutaj, oczywiście, kontrast między Synajem a Syjonem, lecz jest to nie tylko kontrast, lecz, zauważ, trzymając się tego, co właśnie powiedziałem, jest to coś więcej niż kontrast – jest to spełnienie, osiągnięcie celu!

Oryg.:  T. Austin-Sparks from: But Ye Are Come Unto Mount Zion – Chapter 3

_________________________________________________________________________

5 grudnia | 7 grudnia

 Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *