Codzienne rozważania_18.12.2012

współuczestnicy powołania niebieskiego, zważcie na Jezusa…” (Heb 3:1).

To niebieskie powołanie nigdy nie jest negatywne, nigdy neutralne, nigdy pasywne, lecz zawsze pozytywne. W twoim codziennym życiu niewiele może wskazywać na to, że jest pozytywne. Być może załatwiasz swoje codzienne sprawy rano i wypełniasz cały dzień pracą z trywialną powtarzalnością, zwykłymi zadaniami, jak mówimy, o niewielkiej różnorodności. Dzień w dzień, tydzień po tygodniu, miesiąc za miesiącem, głównie ta sama rutyna, ci sami ludzie, to samo otoczenie, te same działania. Bardzo rzadko zdarza się, że coś szczególnie interesującego zdarzy się w ciągu dnia. Można by w takiej sytuacji powiedzieć: „No tak, w moim życiu nie ma wiele splendoru niebieskiego powołania! Moja praca jest zwyczajna i prosta, po prostu muszę się tego codziennie trzymać i niewiele ponad to widzę „. Pamiętaj, że przez cały czas, w każdych okolicznościach to powołanie jest pozytywne.

Każdy dzień dostarcza jakiejś możliwości, aby uczyć się duchowego panowania; niektóre z tych okazji umożliwią ci docenić wartość twojej relacji z Panem, wypróbować zasoby, które masz w Chrystusie; wzrosnąć w łasce, poznać smak zwycięstw. Skąd miałbyś o tym wiedzieć, jeśli nie w bardzo nieciekawych, a być może nieobiecujących obszarach życia, tam, gdzie jesteś próbowany w wielkich sprawach takich jak: wiara, cierpliwość czy wytrwanie? Niewątpliwie byłoby bardzo ciekawe, wiedzieć z czego zbudowany jest tron Pański. Zastanawiam się, czy, gdy przyjdziemy do tego tronu, będzie ze złota dosłownie, czy też będzie składał się z wielu innych rzeczy? Gdy zaczniemy analizować ten tron to możemy odkryć, że składa się on z cierpliwości, wiary, wytrwania i wielu takich moralnych składników, i że te elementy stanowią moc, przez którą On rządzi. To zasługa cierpliwości Jezusa Chrystusa ma udział w tym tronie. Jest coś potężnego w końcowym zewnętrznym skutku działania cierpliwości Jezusa, wiary Jezusa Chrystusa i wytrwałości. Są to składniki Jego tronu. Teraz, w bezbarwnej, nudnej szarości codziennego życia Pan wypracowuje te elementy tronu w nas. Możemy być poddawani próbie ze względu na ten tron. Z tym najmniej ciekawym życiowym kursem może być związany bardzo realny zamiar Pana. Pamiętajmy o tym, że niebiańskie powołanie zawsze jest pozytywne, we wszystkich okolicznościach, na każdym miejscu. Jesteśmy poddawani próbie ze względu na tron, aby sprawdzić, czy będziesz go w stanie przyjąć zarówno teraz, jak i potem.

Oryg.: T. Austin-Sparks from: Partnership with Christ – Chapter 3

  _________________________________________________________________________

17 grudnia | 19 grudnia

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskic

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *