Codzienne rozważania_22.12.2012

Upodobało się Bogu,… objawić Swego Syna we mnie” (Ga 1:15,16).

Zawsze bezcelowe i niebezpieczne jest doradzanie ludziom, aby zostawili jedno, dopóki nie mają pełniejszego objawienia i tylko takie objawienie osiągnie prawdziwe wyzwolenie… Może nie będzie to dotyczyć wielu z was, lecz chcę, abyście dostrzegli taką zasadę. Możesz nie potrzebować wyzwolenia z czegoś takiego jak judaizm czy legalizm, lecz zasada pozostaje ta sama: dla wszelkiego wzrostu, postępu, rozwoju i dojrzałości istotne jest to, aby w sercu następowało nieustanne objawianie Jezusa Chrystusa, choć do końca tego objawienia nigdy nie dojdziemy. Być może niektórzy z mogą powiedzieć, i będzie to prawdą, że w tym roku zrozumieliśmy więcej znaczenia Pana Jezusa niż we wszystkich poprzednich latach naszego życia. Czy możesz tak powiedzieć?

Jest to najbardziej błogosławiona i wspaniała rzecz móc rozpoznać, że następuje nieustanny wewnętrzny wzrost objawienia Jezusa Chrystusa; widzieć coraz więcej tego, co On znaczy z Bożego punktu widzenia, a w miarę jak się to dzieje, przychodzi wzrost Pana Jezusa… owocu Ducha – miłości. Następujący w sercu wzrost objawienia Jezusa Chrystusa to równocześnie wzrost miłości Pana Jezusa, owocu Ducha. Masz świadomość tego, że twoje serce staje się coraz bardziej i bardziej zniewolone Jego miłością, a wszelki brak miłości coraz bardziej poddaje się Jego miłości. Dziś radujemy się radością Pana Jezusa bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, ponieważ widzimy coraz więcej z tego kim On jest. Jest to całkowicie praktyczne. To jest duchowy wzrost: „Upodobało się Bogu,… objawić Swego Syna we mnie…” Jeśli chcemy osiągnąć pełny Boży cel to tak ogromnie ważne jest, aby w sercu następowało stałe, systematyczne, żywe odsłanianie Chrystusa.

ORyg.:  T. Austin-Sparks from:  Spiritual Maturity – Chapter 6

_________________________________________________________________________

21 grudnia | 23  grudnia

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

 

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *