Codzienne rozważania_24.12.2012

A oznajmiam wam, bracia, że ewangelia, którą ja zwiastowałem, nie jest pochodzenia ludzkiego; albowiem nie otrzymałem jej od człowieka, ani mnie jej nie nauczono, lecz otrzymałem ją przez objawienie Jezusa Chrystusa” (Gal 1:11,12).

Zastanawiam się co pomyślałby Paweł… gdyby miał dziś wrócić i spojrzeć na literaturę poprzednich stulecie dotyczących jego listów, systemów prawdy, doktryny, cudownych organizacji jakie człowiek zbudował na podstawie tego, co on napisał w chwili inspiracji i potrzeby – zastanawiam się, co powiedziałby na to. Myślę, że spojrzałby na to całkowicie zdumiony i powiedział: „Że też kiedykolwiek mogli to wszystko zrobić z tego, co powiedziałem! Że też kiedykolwiek mógł być taki wynik!”.

Pewien jestem, że nie byłby w stanie rozpoznać swego własnego nauczania. Jestem całkowicie pewien, że miałby poważne wątpliwości, co do tego, czy to są właściwe wnioski z jego słów. Po prostu pytam i zachęcam do zastanowienia się nad tym. Czy usystematyzowanie prawdy nie wprowadza ograniczeń na warunkach, które tchną śmierć? Nowotestamentowe sprawy są zbyt odległe, zbyt wielkie, aby pasowały do naszych form. Nie da się usystematyzować Krzyża Pana Jezusa, a można tylko paść na kolana i czcić, świadomym tego, że widzi się coś znacznie przerastającego naszą zdolność pojmowania. Z chwilą, gdy zapudłuje się go w systemie prawdy, zredukuje się go z wiecznego i boskiego wymiaru, okrada z mocy i w tej mierze wprowadza go do rzeczywistość śmierci. Osoba Chrystusa, zmartwychwstanie Chrystusa – weź jakikolwiek z wielkich tematów Nowego Testamentu – kiedy te wszystkie cudowne elementy zbierze się razem i zorganizuje, umieści w podręczniku, książce, zadaje im śmierć…

Gdy przyszedł Pan Jezus i w Sobie dał pewną interpretację prawa, pewne światło na prawo, co nie pasowało do  ram ich systemu, nie znalazło się miejsca dla Niego, nie było miejsca dla Boga w Jego własnym prawie. Musi pozostać miejsce dla Boga!

By T. Austin-Sparks from: The Risen Lord and the Things Which Cannot be Shaken – Chapter 1

_________________________________________________________________________

23 grudnia | 25 grudnia

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *