Codzienne rozważania_25.12.2012

Bóg …, który nas ubłogosławił w Chrystusie wszelkim duchowym błogosławieństwem niebios” (Ef 1:3).

Tematem naszego rozważania jest: Jezus Chrystus w niebie jako pełnia naszego zaopatrzenia. Gdy Pan Jezus chodził tutaj po ziemi, wszystko, czego potrzebował pochodziło od Jego Ojca – dobrowolnie żył w stanie całkowitej zależności od Niego. Chciał, aby tak było. Nie chciał mieć niczego w Sobie. Wszystko, czego potrzebował czerpał z nieba; otrzymywał z góry. Gdy jesteśmy w jedności zmartwychwstania z Chrystusem, Duch Święty prowadzi nas do jedności z Tym, który jest w niebie dla nas. Oznacza to, że wszelkie źródła zaopatrzenia, z których korzystał Pan Jezus za życia w ciele, są do naszej dyspozycji. To zaopatrzenie pochodzi z ukrytych zasobów, czyli nieznanych temu światu. Ludzie wokół Niego byli całkowicie nieświadomi źródła Jego mocy. Istniała ukryta relacja między Jezusem i Jego Ojcem, która robiła na nich wrażenie. Widzieli, że było coś w tle Jego życia, jakaś tajemna moc i wiedza, którymi nie dysponował zwykły człowiek. Pan miał do dyspozycji na swoje życzenie cały zestaw zasobów, których nikt inny nie posiadał. Miał wiedzę, która przerastała daleko wszelkie ludzkie zrozumienie a ponieważ żył tajemnym życiem, życiem w Jego Ojcu, Jego zasoby były cudowne i tajemne dla ludzi.

Jeśli żyjemy w niebiańskiej jedności z Jezusem Chrystusem przez Ducha Świętego to te same zasoby są do naszej dyspozycji. Przypomnijmy sobie Słowo, które jest podstawą naszych rozważań: „Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa ubłogosławił nas wszelkim duchowym błogosławieństwem niebios w Chrystusie„. Oznacza to, że wszystkie zasoby, które są w Chrystusie, są dostępne i dla nas, lecz my musimy nauczyć się żyć w tak bliskiej więzi z Nim, w jakiej On żył ze Swym Ojcem w dniach, gdy był w ciele.

By T. Austin-Sparks from: Christ Our All – Chapter 4

  _________________________________________________________________________

24 grudnia | 26 grudnia

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *