Codzienne rozważania_27.12.2012


Bo Bóg, który rzekł: Z ciemności niech światłość zaświeci, rozświecił serca nasze, aby zajaśniało poznanie chwały Bożej, która jest na obliczu Chrystusowym” (2Kor 4:5).

Zasadą Nowego Testamentu jest osobiste, z pierwszej ręki, objawienie Chrystusa jako poznania Boga jako chwały w sercu wierzącego. Każdy poszczególny wierzący wchodzi do prawdziwego chrześcijaństwa wyłącznie przez objawienie Chrystusa w sercu, ponieważ to poznanie Chrystusa jest wszystkim, co posiada i jest równie realne jak wówczas, gdy Bóg nakazał, aby światło zaświeciło z ciemności. Nie jest to jednak wszystko. To świecenie musi mieć charakter postępujący, Chrystus jest zbyt ogromny, aby można było Go zobaczyć więcej niż małymi stopniami jednorazowo. Ogrom Nowego Testamentu jest redukowany tak, aby chrześcijanie mogli rozumieć w jak głęboką rzeczywistość wchodzą i jak mają podążać dalej… Chrześcijaństwo może mieć żywy, świeży i pełny wpływ wtedy, gdy chrześcijanie żyją w stale postępującym rozumieniu Chrystusa, w miarę jak Duch Święty objawia im Go w sercach.

To zrozumienie może stać się koniecznością, tylko wtedy, gdy jest składane na nas jako cierpienie i próba. Możliwość pojmowania wzrasta przez przeciąganie cierpienia (p. Heb 12 i przeczytaj „wychowanie dziecka” zamiast „karania”). Bez objawienia Chrystusa w sercu przez Ducha Świętego nie istnieje dziedzictwo chrześcijaństwa. Nie jest to system, który należy podtrzymywać, lecz Życie, które trzeba posiąść. Na tylko polega wartość Pisma, że zawiera ono głębokości i pełnię, które nigdy wcześniej nie zostały zbadane; gdy więc mówimy o „objawieniu”, nie mamy na myśli czegoś dodatkowego w nim, lecz o tym, co jest w nim zawarte lecz może być poznane wyłącznie przez wewnętrzne „wpisanie” i „oświecenie” z Ducha Świętego… W Biblii może coś być i możemy to czytać tysiące razy, lecz dopóki Duch Święty nie ożywi tego dla nas, będzie to bezowocne. Tak więc, jest tutaj miejsce i potrzeba wewnętrznego objawienia Słowa Bożego, i to jest prawdziwe dziedzictwo.
Gdy kolejni wierzący wchodzą do tej rzeczywistości, nie da się nic bezpiecznie zachować przez pokolenia, jeśli nie wchodzą oni na podstawie takiego osobistego, wewnętrznego, żywego i wzrastającego objawienia prawdy tak, że pochodzenie i początek są nieustannie powtarzane przez doświadczenie.

Oryg.:  T. Austin-Sparks from: „God Hath Spoken” – Chapter 4

_________________________________________________________________________

26 grudnia | 28 grudnia

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *