Codzienne rozważania_22.01.2013

Króla w jego piękności ujrzą twoje oczy, będą patrzeć na rozległy kraj” (Iz. 33:17).

 Jest w Słowie takie zdanie: „Króla w jego piękności ujrzą twoje oczy, będą patrzeć na rozległy kraj” i to dwuczęściowe stwierdzenie jest całkiem prawdziwe i słusznie skierowane na Niego. On jest Królem w Swej piękności, On jest również Rozległym Krajem.

Wejście w żywą relację z Panem jest to, wcześniej czy później, dojście do impasu niezrozumienia i jedyne co możemy wtedy powiedzieć to: „Panie, jesteś poza moim pojmowaniem. Panie, nie jestem w stanie cię ogarnąć; Jesteś zbyt wielki dla mnie!” Z jednej strony oznacza to, oczywiście, trudności, ponieważ stawia nas w trudnej sytuacji, skoro nie możemy Go wyśledzić, naśladować i zrozumieć. Lecz, z drugiej strony, inaczej by się nie dało: nie moglibyśmy mieć 'małego” Chrystusa, którego dałoby się pojąć i w całości zrozumieć naszymi małymi umysłami. Nie, On jest całkowicie ponad nami, a to do czego my, ty i ja, jako powołani ludzie, mamy dojść to: że On zawsze jest jeszcze dalej i dalej poza nas, pociągając nas poza siebie samych, poza możliwości naszego umysłu i woli, a jednak pociągając nas i uświadamiając, że musimy iść dalej. Po prostu: nie możemy siedzieć cicho; musimy podążać dalej.

T. Austin-Sparks from: Divine Order – In Christ – Chapter 1


23 stycznia

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich

/a

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *