Codzienne rozważania_23.01.2013

Ja przyszedłem, aby owce miały życie i miały je w obfitości” (Jn10:10)

Pamiętaj: „W Nim było życie” (Jn.1:4).  Czy Jego natura różni się czymkolwiek od innych ludzi? Wszyscy mogą to dostrzec, że Jezus jest w swej naturze inny, a tej o różnicy stanowi Życie, które jest w Nim. To Życie niesie ze sobą nową, inną świadomość. Spójrzmy na Pana Jezusa! Czego był świadomy? To było to, o czym zawsze mówił i było tak oczywiste  w tym przypadku. Pan powiedział: „Ja i Ojciec jedno jesteśmy” (Jn 10:30).  „Ja zawsze czynię to, co się Jemu podoba” (Jn 8:39), „Dzieła, które wykonuję, w imieniu Ojca Mojego wykonuję” (Jn 10:25). Ach, ten wyraz „Ojciec” w Ewangelii Jana!

Jezus Chrystus każdego dnia miał świadomość Swojej jedności z Ojcem, jedności, która istniała między nimi: „Jak ty Ojcze we Mnie, a Ja w Tobie,  (Jn. 17:21). Jezus był świadomy bardzo głębokiej jedności z Bogiem jako Jego Ojcem, a działo się tak właśnie dzięki temu Życiu, które było w Nim. Jego życie to było życie świadome Boga; lecz była to Boża świadomość w sensie doskonałej jedności. Waśnie takie znaczenie ma obecność tego Życia. Człowiek nigdy tego nie posiadał. Jezus przyszedł, aby przynieść to w Swojej własnej Osobie: nie miał mówić o jedności z Bogiem, lecz żyć życiem jedności z Bogiem i doprowadzić Swoich uczniów do tej samej jedności. „Przyszedłem, aby owce miały życie i miały je w obfitości„; innymi słowy: „Ja przyszedłem, aby oni mieli tą samą świadomość Boga jako Ojca, którą Ja mam, i aby mieli tą samą Boska naturą w sobie, którą Ja mam”.

T. Austin-Sparks from: Discipleship In The School Of Christ – Chapter 2


23 stycznia

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *