Codzienne rozważania_25.01.2013

A tak, jeśliście wzbudzeni do nowego życia z Chrystusem, patrzcie w górę na niebieskie rzeczywistości, gdzie siedzi Chrystus na miejscu chwały po prawicy Bożej” (Kol. 3:1 NLT).

Do kogoś, kogo serce jest całkowicie skupione na Bogu, nigdy nie musisz mówić: „Musisz zostawić i zrezygnować z tamtego”. Pozostaw takiego z Panem a okaże się tamte rzeczy odeszły. Ogromnym błogosławieństwem jest widzieć serce nastawione na Pana. Nie musisz się martwić o nie. Wszelkie obawy mają swoje podstawy wtedy, gdy serce nie jest całkowicie za Panem. Dwa listy apostoła do Tesaloniczan pełne są radości. Dziękował Panu za każdym razem, gdy ich wspominał. Nie miał słów na tyle wielkich i pochlebnych, aby ich opisać, tylko dlatego, że zwrócili się od świata ku Bogu, „aby służyć Bogu żywemu i prawdziwemu, i oczekiwać Jego Syna z niebios” i nie obawiał się o nich.  Gdy zajrzysz do Koryntian … tutaj jest spory kawał zmartwienia. Znowu wraca pustynna sytuacja – rozdwojone serce.

Wiara, której podstawą jest Zmartwychwstanie, daje Bogu szansę na potężne działanie i stajemy się w 100% oddzieleni od tego świata dla Pana. Tego wszystkiego, co to znaczy „żyć zmartwychwstaniem” jako podstawą, musimy się nauczyć. Jeśli idziemy wraz z Panem to dojdziemy do rzeczy, których w ogóle nie spodziewalibyśmy się. Te rzeczy, na których tak wyraźnie jesteśmy osadzeni, które są z Boga, o których nigdy nie sądzilibyśmy, że można je kwestionować, stają się wyzwaniem. Nie dlatego, że nie są z Boga, lecz dlatego, że były z Boga tylko do tej pory, a teraz jest coś więcej poza nimi. Jeśli więc nie pójdziemy dalej, po coś więcej to, to co dobre staje się wrogiem najlepszego. Skoro zaś tak to, z powodu względnych wartości, musimy pozostawić to, co jest dobre, na rzecz tego, co lepsze; a później to lepsze na rzecz najlepszego. Takie coś może się dziać wyłącznie wtedy, gdy naprawdę idziemy z Panem. Niemniej, wymaga to, przede wszystkim, ostrego cięcia i powiedzenia sobie: „Jestem na zewnątrz, na gruncie wskrzeszenia. Jestem na zewnątrz, całkowicie z Panem”.

T. Austin-Sparks from: Filled Unto All the Fullness of God – Chapter 2

______________________________________________________________________________________

 26 stycznia

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *