Codzienne rozważania_24.01.2013

Umierając dla tego co nas wiązało kiedyś, zostaliśmy uwolnieni  spod prawa, aby służyć w nowości Ducha, a nie według przestarzałej litery” (Rzm.7:6).

Służba zaczyna się od oddzielenia od świata, emancypacji z królestwa tego świata, lecz jest to coś bardzo dokładnie dogłębnego Och, gdyby kościół potrafił rozpoznać to, że ostatnie Boże słowo w materii emancypacji i separacji to „nawet kopyto nie pozostanie” (Ex 10:26).  Rozumiesz, służba Mojżesza była bardzo  szczegółową służbą, co szło tak daleko, że nawet kopytko nie miało pozostać i taka jest służba Bogu. „Dopilnuj, że ludzie całkowicie wyszli i nie pozostało nic za nimi”.

Pamiętaj, że  służba jest zawsze strzeżona przez głębokie wewnętrzne oddzielenie. Nie wystarczy, abyśmy wyszli z tego świata i stali się częścią Bożego ludu, konieczne jest coś więcej niż to.  Należy się definitywnie rozprawić z całym własnym życiem, musi nastąpić tutaj głębokie oddzielenie. Impulsywny, gorący, ognisty Mojżesz musi stać się cichym, cierpliwym, łagodnym Mojżeszem… uczącym, być może przede wszystkim, łagodności i cierpliwości. Jakaż dyscyplina tych 40 lat opróżniania siebie. Gdy już faktycznie wkroczy w swoje życiowe zadanie, życiową służbę, to jedną z rzeczy, która będzie mu najbardziej potrzebna, będzie cierpliwość, a nic nie jest lepiej obliczone na kształtowanie cierpliwości niż dyscyplina bezczynności. Nie uczymy się cierpliwości, będąc stale zajęci, kiedy możemy zaspokajać wszystkie swoje podniety, coś robiąc. Kiedy jednak nie pozwala się nam robić niczego, gdy jesteśmy odcięci od służby, pracy i usługiwania, ograniczeni do dyscypliny bezczynności i dyscypliny wstrzymywania się, Bóg przygotowuje na służbę znacznie lepszą, niż bylibyśmy w stanie wykonać bez tego.

T. Austin-Sparks from: The Cross and the Way of Life – Chapter 7

 


25 stycznia

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *