Codzienne rozważania_29.12.2012

Chrystus jest wszystkim we wszystkich” (Kol 3:11).

Drodzy przyjaciele, zastanawiam się czego pragniecie i o co modlicie się bardziej niż o cokolwiek innego. Z mojej strony, moim pragnieniem, moją modlitwą jest, aby więcej niż czegokolwiek innego mieć świeżego i mocnego urzeczenia Panem Jezusem, urzeczenia Chrystusem. Ach, to jest prawda, a my wiemy o tym, że On jest naszym Życiem, On jest naszym Zbawicielem, On tak dużo dla nas znaczy a my słusznie mówimy, że nie możemy żyć bez Niego. Czy jednak nie istnieje pewien margines między tym, a tym, co ja nazywam absolutnym urzeczeniem Chrystusem. Tym, że On jest pasją naszego życia, że On jest dominującą siłą naszego życia. Języku zawodzi… że On tak całkowicie przyciągnął naszą uwagę, że nie tylko jest naszym Życiem w tym sensie, że nie możemy starzeć się bez Niego, lecz że On jest pasją niezbędną do życia. Spójrzmy na męża, który napisała te słowa, w taki sposób: jakoś zobaczył Chrystusa na początku i przez swoje długie lata widział coraz więcej i więcej Chrystusa, aż do czasu uwięzienia – przy tych wszystkich okrutnych cierpieniach i doświadczeniach, i przeciwnościach, zdradach i rozczarowaniach, które spadały na niego w tym czasie, cały zestaw przeciwności losu, a jednak na końcu: Chrystus jest ponad wszystkim. Chrystus wznosi się ponad wszystkim, jest to „Chrystus, który będzie Wszystkim i we wszystkich”. Język, powiadam, zawodzi, nie potrafię tego o co mi chodzi ubrać w słowa, lecz, ach, pozytywy tej pasji dla Chrystusa…

Takie patrzenie, uchwycenie, zrozumienie i doskonalenie przez Wielkość Tego, dla Którego, przez łaskę Bożą, zostaliśmy zjednoczeni, wezwani do społeczności Jego Syna Jezusa Chrystusa. Oby to było coś więcej niż uchwycenie Chrystusa umysłem; obyśmy wiedzieli, że On jest Wielki, obyśmy wierzyli, że On jest wielki, abyśmy przeżywali coś z Jego Wielkości. Oby nasze serca, nawet bardziej niż umysły, były opanowywane przez tego Człowieka, Jezusa Chrystusa, a my stawali się sługami uniżonymi w uwielbieniu i czci. On jest tak wielki!!

By T. Austin-Sparks from: God’s Supreme Interest in Man – Chapter 4

_________________________________________________________________________

28 grudnia | 30 grudnia

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *