Codzienne rozważania_01.02.2013

Albowiem Bóg tak umiłował świat… ” (Jn. 3:16)

 Ogromny ciężar został złożony na tym „albowiem”. „Albowiem Bóg tak umiłował świat„. Mówimy, że J 3:16 jest sercem tej ewangelii; lecz jest tu coś znacznie więcej niż to – jest to serce całego Wszechświata. Jest to podpora wszystkiego, co zostało stworzone na tym Wszechświecie – serce: nie jakiś umysł, wola, projekt, przyczyna, moc, dekret, lecz serce. Wszyscy słyszeliśmy o próbach udowodnienia, że za stworzeniem stoi jakiś projekt, że stoi za tym Wszechświatem umysł, że jakaś wola doprowadziła do jego zaistnienia. Jest to dobre i właściwe; lecz Jan nie tak każe nam myśleć o tym, że jeszcze za tym wszystkim stoi serce – a nawet serce, bardziej niż cokolwiek innego. Ta przyczyna, wola, projekt pochodzą z serca. Wszystko bierze swój początek w sercu Boga.

Dużo mówiliśmy o myślach Bożych, o radzie Bożej, lecz im bardziej zbliżamy się do samego centrum spraw, tym bardziej stajemy się dotknięci przez fakt, że tutaj, w samym centrum, jest serce. Jest to serce, do którego ostatecznie dojdziemy; nie jakieś satysfakcjonujące wyjaśnienie przyczyny; nie demonstracja mocy, lecz po prostu serce; lecz potężne serce.  Kiedy używamy tego wyrazu poprawnie, myślimy po prostu: miłość. Mówimy o tym, że ludzie są bez serca. Znaczy to, że brak im tego wszystkiego, co znaczy miłość.  Miłość nie strzeże ich myśli, działań, motywacji; to wszystko jest im obce.  Tak więc serce, dla nas, oznacza miłość, że u źródła wszystkiego i w centrum wszystkiego jest serce, to mamy na myśl, że jest to miłość.

T. Austin-Sparks from: His Great Love – Chapter 1

_______________________________________________________________________________

2 lutego

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *