Codzienne rozważania_06.02.2013

Nie poznali Jego ani głosu proroków czytanych w każdy sabat” (Dz. 13:27 ASV).

Będziemy przypominać czytelnikom, że to przesłanie zbudowane jest na zasadzie, która strzeże tak wiele z Biblii, a chodzi o to, że głębszy od słów Słowa jest ten głos: że można było i nadal można słyszeć słowo i nie słyszeć głosu. Słowa są stwierdzeniami; głos nadaje znaczenie. Dowiedliśmy już, że jest tak w przypadku takich stwierdzeń jak z Iz. 6:9: „Słuchajcie uważnie, lecz nie rozumiejcie, patrzcie uważnie, lecz nie rozpoznawajcie„. Taki też stan ludzi jest podstawą do naszego cytatu z Dz. 13:27.

Jest coś pozytywnie zdumiewającego i oszałamiającego, co nawet chrześcijanie – i chrześcijańscy przywódcy – potrafią zdziałać i mówić z powodu tego głuchego na Ducha ucha. Potrafią podejmować i przekazywać najbardziej szkodliwe pogłoski, które są czystym kłamstwem i czynić niewypowiedziane szkody innym jak i sprawom Pana, ponieważ nie chodzą na tyle w Duchu, aby usłyszeć jak mówi do nich: „To nie jest prawda”. Czy innym jest włączyć wiarę w Ducha Świętego jako dogmat chrześcijańskiej doktryny, a zupełnie czym innym jest wiedzieć, kiedy „Duch prawdy” świadczy ich sercu prawdzie czy kłamstwie. Znaczący jest fakt, że zarówno Resztka jak i Zwycięzcy cechują się tym, że „słyszą ten głos”. Jezus ustanowił sprawą Życia i śmierci „słyszenie głosu (nie po prostu słów) Syna Człowieczego”.

„W każdy sabat” słyszeli słowa, lecz nie słyszeli głosu. Módlmy się o ucho Samuela:

O, daj mi ucho Samuela, otwarte ucho, O, Panie! Żywe i prędkie do słyszenia każdego Twojego szeptu!„.

T. Austin-Sparks from: The Voices of the Prophets – Chapter 10

______________________________________________________________________________

5 lutego | 7 lutego 

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *