Codzienne rozważania_05.02.2013

A wszystko działa ku dobru tych, którzy zostali powołanie zgodnie z Jego celem” (Rzm. 8:28 ESV)

Z tej wiedzy o celu z jakim było związane Jego życie nasz Pan Jezus czerpał dużo sił. Niewątpliwie również my powinniśmy otrzymywać wzmocnienie z poczucia celu, z tej świadomości boskiego powołania, które do nas należy.To właśnie dlatego przeciwnik zawsze stara się zniechęcić nas. Stara się podnosić kwestie i wątpliwości w naszym sercu co do osiągnięcia tego celu, mówiąc nam, że nasza praca jest daremna. Jeśli uda mu się okraść nas z sensu celu naszego życia, doprowadzić do zwątpienia co do naszego świadectwa,  pracy czy wartości cierpienia, przez które przechodzimy, tracimy nasze siły a przeciwnik jest górą.

Jezus Chrystus był utrzymywany w Bożej sile przez cała drogę, ponieważ On dominował nad sensem Swojej misji, ponieważ On trzymał się zdecydowanie Swego celu. Jeśli będziemy mocno trzymać się celu naszego życia, jeśli będziemy mieli na widoku nasze niebiańskie powołanie, to również będziemy utrzymywani w sile. Lecz jeśli tylko spróbujemy spełniać jakieś własne ambicje, jeśli będziemy wprowadzać nasze własne programy, jeśli będziemy utrzymywać pewien ruch to nie będziemy mieli dostępu do żadnych boskich źródeł. Wiedza o tym, w jakim Bożym celu zostaliśmy powołani jest bardzo ważna, aby trwać w mocy. Nasza służba zawsze musi być wynikiem Bożego celu. Ogromną wagę ma dla nas uświadomienie sobie, tego, że jesteśmy w miejscu Bożego planu. Musimy wyrzec się siebie. W Bożym celu nie ma miejsca na osobiste korzyści. Chodzi o „tych, którzy umiłowali Boga„, tych, których serce jest pochłonięte Bogiem i wypełnianiem Jego celu; „wszystko działa ku dobru tych, którzy zostali powołani zgodnie z Jego celem„. Jest to precyzyjne stwierdzenie, pokazujące, że wierzący są powoływani do Boskiego celu. My sami powinniśmy równie zdecydowanie jak nasz Pan Jezus wiedzieć. że jesteśmy w Bożym celu.

T. Austin-Sparks from: Christ Our All – Chapter 10

______________________________________________________________________________

4 lutego| 6 lutego 

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *