Codzienne rozważania_09.02.2013

 

Bóg posłał Ducha Swego Syna do naszych serc, wołającego: „Abba, Ojcze!” (Gal. 4:6 YLT)

„Ja jestem Alfa”. Pierwsza sylaba poznania Boga jest poznaniem Jezusa Chrystusa. Zaczyna się od „A”; jest to pierwsze seplenienie dziecka. „Bóg posłał Ducha Swego Syna do naszych serca, wołającego: „Abba, Ojcze!” Pierwsza sylaba chrześcijańskiego życia zaczyna się od „A” – „Ojcze”. Nie znamy Ojca, dopóki nie znamy Jezusa Chrystusa: On jest Tym, który objawił Ojca. Początek wszelkiego poznania Boga jako Ojca przychodzi przez Jezusa Chrystusa. W Swojej modlitwie wypowiedział szczerą prawdę: „Objawiłem im Imię Twoje” (J 17:6) – a tym imieniem jest „Ojciec”.

Czy chcesz znać Boga? Czy chcesz znać Go jako Ojca? Czy chcesz wiedzieć, co On ma tobie to powiedzenia, co chce, abyś wiedział? Czy chcesz wiedzieć wszystko czy trochę z ogromnego bogactwa, jakie Bóg może ci objawić? Możesz to poznać tylko przez Jezusa Chrystusa; możesz poznać to tylko w Nim, Który jest początkiem i końcem, Alfa i Omega. Nie ma poznania bez wyrazów składających się z liter (no może z wyjątkiem naszych chińskich przyjaciół!), a wszystkie litery znajdują się między tymi dwiema. Nie ma wiedzy, która byłaby wiedzą prawdziwą, wiedzą, która jest Życiem wiecznym, poza tą w Jezusie Chrystusie. „A to jest żywot wieczny, aby poznali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga i Tego, którego posłałeś… Jezusa Chrystusa (Jn 17:3). Nie ma poznania poza Chrystusem. Nie ma również komunikacji z Bogiem poza Jezusem Chrystusem. Odstaw Jezusa Chrystusa na bok i Bóg milczy, nie ma ci nic do powiedzenia. Jeśli nie dasz Jego Synowi właściwego Mu miejsca, Bóg jest niemy; nie przekazuje niczego. Im bardziej czcisz Syna, tym bardziej Ojciec będzie przychodził do ciebie i porozumiewał się z tobą.

T. Austin-Sparks from: The Alpha and the Omega

_________________________________________________________________________________________

8 lutego | 10 lutego

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *