Codzienne rozważania_11.02.2013

Tak więc zakon był naszym przewodnikiem do Chrystusa, abyśmy z wiary zostali usprawiedliwieni. A gdy przyszła wiara, nie jesteśmy już pod opieką przewodnika/nauczyciela” (Gal. 3:25).

  Czasami objawienie doprowadza nas do tego, że niektóre rzeczy są tymczasowe, prowizoryczne… Jak to ujmuje Paweł: „nauczyciel” miał doprowadzić nas do… Chrystusa, poprowadzić nas do Chrystusa. Dla Pawła z Tarsu sprawdzianem jest to czy nagnie się do tego (nowego) światła, o ile ma rację, aż do miejsca, w którym zrozumie, że jedynym tego celem było poprowadzić go do czegoś innego. Pan, w Swej suwerenności, dopuszcza, abyśmy doszli do czegoś, co jest tylko tymczasową, lecz nie Jego ostateczną i pełna myślą. Powinno nas to doprowadzić do pewnego punktu, w którym zaczyna być widać coś innego. W tym momencie zostanie nam dane objawienie, które doprowadzi nas do stwierdzenia: „W porządku, to już wypełniało swoje zadanie, zakończyło swój żywot, dając początek większej pełni”. Czy tak się stanie, zależy od jednego, a mianowicie od tego czy nie uchwycimy się tego do czego, jak mówimy, Pan nas przyprowadził i nie zrobimy z tego celu ostatecznego, pomimo że zamiar Pana był taki, aby prowadzić nas stąd dalej, do czegoś innego. Tak też często ludzie, spoglądając wstecz na to, czego Bóg używał i co było błogosławieństwem Bożym, mówią: „W porządku, tego powinniśmy się uczepić i trzymać, a nie tamtego”. Niekoniecznie tak.

Dla Pawła było wyzwaniem stwierdzenie czy, mając pełniejsze objawienie, nowe światła, w którym zobaczył to pierwsze, choć dobre, nie było to czymś tymczasowym, a jeśli tak, to czy był gotowy zostawić i pójść ku pełnie i dostosować się do tego pełniejszego objawienia.

Tak naprawdę w tym wszystkim liczy się posłuszeństwo niebiańskiej wizji, ponieważ ono zawsze wiąże się z kosztami, jest związane z ceną. Widzimy, że każdym wymienionym przypadku jest cena, co znaczy, że musi ona zatać zapłacona, bądź, innymi słowy: należy spodziewać się trudności.  Oznaczało to całkowite niezrozumienie, wielką samotność w drodze. Ci, którzy tego nie zobaczyli, nie zostali dopuszczeni do dalszej drogi. (Zawsze) Będzie temu towarzyszyć samotność, niezrozumienie, a wraz z posłuszeństwem niebiosom, będą pojawiały się liczne trudności z różnych stron.

 T. Austin-Sparks from: That Which Was From The Beginning – Chapter 3

__________________________________________________________________________________

10 lutego 11 lutego 

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich. 

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *