Codzienne rozważania_12.02.2013

Co się narodziło z ciała, ciałem jest” (Jn 3:6).

Człowieka może cechować analityczny umysł tak, że chce przedyskutować wszystko, przemyśleć wszystko i wszystko wstawić pod mikroskop swego własnego umysłu i rozsądku, aby rozumieć to wszystko właśnie w taki sposób – nie akceptować nic, dopóki nie da się tego zrozumieć. Staje się więc bardzo analityczny, poświęca bardzo swój intelektualny wysiłek tej rzeczy,  a do chwili, gdy uda mu się uzyskać najlepszą odpowiedź na wszystkie pytania za każdej strony, nie akceptuje tego. Taki człowiek wzrasta bardzo powoli. Tak samo ma się sprawa z tym, kto sądzi, że wejdzie do spraw Bożych dzięki wielkim falom religijnych emocji. Jest to współcześnie jedna z największych pułapek przeciwnika. Religijne emocje nie stanowią żadnego kryterium, nie mają podstaw na gruncie prawdziwej duchowości.

Nasze poznanie Pana, jego najbardziej odległe kąski i pierwsze jego promienie, zależy od tego czy nasz duch jest przebudzony i oświecony przez Ducha Świętego. Postęp w sprawach Bożych jest po prostu wzrostem wewnętrznego człowieka, a nie uznaniem naszych intelektualnych możliwość pojmowania prawdy.  Te możliwości mogą wzrastać i wzrastać tak, aż niewiele już zostanie do pojęcia, a jednak równocześnie może być bardzo mała miara prawdziwej duchowości… Dziecko Boże to ktoś, u kogo duch został odnowiony i ktoś, kto w samym centrum swej istoty, jest w jedności i komunii z Bogiem, czego nie da się posiąść w żaden naturalny sposób, do czego nie można dojść w żadnej innej rzeczywistości, jak tylko i wyłącznie w odnowionym duchu.

T. Austin-Sparks from: Filled Unto All the Fullness of God – Chapter 9

__________________________________________________________________________________

13 lutego

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

 

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *