Codzienne rozważania_13.02.2012

„...jakie jest dzieło każdego, wypróbuje ogień” (1Kor. 3:13).

Imię Pana może zostać dodane do wielu tworzonych rzeczy, które wydają się być w porządku i wspaniałe, i podobne  do „Kościoła”, lecz ta podwójna rzeczywistość nie znajduje się ani w budowniczych, ani w budynkach. Gdy Boży huragan i ogień wypróbują każde ludzkie dzieło, ich przeznaczeniem jest upadek.  Dobre uczynki: filantropia, gościnność, reforma, edukacja, religia, pomoc itp mogą być produktami, bądź produktami ubocznymi, tego, co nazywamy „chrześcijańską cywilizacją” i za które należy być głęboko wdzięcznym, lecz nie mieszajmy tego z „nowym stworzeniem”, odnowieniem i „zrodzeniem z wysokości”. Kościoła nikt nie jest w stanie zbudować przy pomocy jakikolwiek własnych czy zbiorowych zasobów.

Kościół jest organizmem, a nie organizacją. „Oto tajemnicę ujawniam wam:  wszyscy jesteśmy członkami z Jego ciała i Jego kości„.  Zbuduj to, jeśli potrafisz! Uruchom to, prowadź! Tego nie da się zrobić.  Jest to spontaniczna zewnętrzna praca duchowych mocy uwolnionych w wierze we wspaniałe rzeczy dotyczące Chrystusa, które są głoszone na mocy doświadczenia w mocy Ducha Świętego. Nie jest to Chrystus teologiczny; nie jest doktrynalny; nie jest to Chrystus litery, jeszcze mniej Jezus historyczny; jest to wieczny Chrystus w pełnym znaczeniu Jego śmierci, pogrzebu, zmartwychwstania i wstąpienia na Tron Boży, objawiony w sercu przez Ducha Świętego.  Jedynie to daje autorytet do głoszenia, służenia, zajmowania stanowiska do „budowania” w domu Bożym. Głupotą jest trwonić czas i siły inaczej. Mądrością jest pracować na tym fundamencie.

T. Austin-Sparks from: “The Servant of the Lord” – Chapter 3

__________________________________________________________________________________

12 lutego |  14 lutego

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *