Codzienne rozważania_15.02.2013

Niektórzy ludzie wtrącają was w zamieszanie i próbują przekręcić ewangelię Chrystusa”       (Gal. 1;7 NIV).

Nie trzeba wielkiej inteligencji, aby rozpoznać, że przez historię Bożego dzieła, mistrzowskim uderzeniem największego demoralizatora było zamieszanie. Bóg nie jest Bogiem zamieszania, lecz porządku. Szatan jest bogiem zamieszania. Bóg, aby uzyskać porządek z chaosu, powiedział: „Niech stanie się światłość”. Szatan, aby z porządku zrobić chaos, mówi: „Niech stanie się zamieszanie”. Jego zadaniem jest mieszanie spraw i składników. Słowo sugeruje, że aby to mógł robić, musi łączyć ze sobą (bądź próbować) składniki, które są istotnie różne i nie należą do siebie nawzajem. Tak więc istnieje pewna istotna sprzeczność i niezgodność. Tylko wtedy, gdy jego mistrzowski sposób działania zostanie puszczony w szale, skutkiem jest skrajne i totalne zło. Jego główną pracą jest zwodzenie przez mieszaninę (miksturę).

To właśnie tutaj jest miejsce, w którym znaczenie i suwerenność Ducha Świętego w życiu dziecka Bożego ma swoje znaczenie i wagę. On jest „Duchem Prawdy”. On jeden wie, gdzie prawda kończy się, a gdzie zaczyna fałszerstwo. Wyłącznie wtedy, gdy naprawdę „chodzimy w Duchu” będziemy znać prawdę i będziemy wolni od błędu. Chodzenie w Duchu wymaga „obrzezanego serca”, tj. serca, w którym nastąpiło odcięcie ciała od ducha; Chrystusa od ego. Nigdy nie istniała taka herezja, w której byłoby na tyle prawdy, aby zwieść bardzo dobrych ludzi. Podobnie mówiąc, nie ma nic takiego, co byłoby w pełni Boże i było wątpliwe/sporne bądź „niebezpieczne”, lecz sprawia to strategia Złego, aby przyczepić do tego jakieś implikacje, insynuacje, interpretacje czy sugestie. Robił to nawet Panu Jezusowi, robił to Pawłowi przez całe jego życie… To, co dobre może stać się swoim własnym wrogiem, jeśli zostanie pogmatwane lub wyjęte ze prawdziwego znaczenia.

T. Austin-Sparks from: The Danger of Coming Short 

__________________________________________________________________________________

14 lutego |  16 lutego

 Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *