Codzienne rozważania_16.02.2013

 

Ja przyszedłem, aby miały żywot” (J 10:10)

Jeśli, z jednej strony, Życie wieczne działa tak, aby odciąć nas od naszego naturalnego życia, aby nie było już więcej podstawą naszej relacji z Bogiem to, z drugiej strony, doskonale cudowne jest to, co się dzieje. Jest to „działanie Pańskie i jest to cudowne w naszych oczach”. Pan przychodzi do nas nawet jako nasze fizyczne życie, aby wykonać jeszcze więcej niż było by to możliwe dla nas w najlepszym naszym stanie, a z pewnością znacznie ponad obecne możliwości, ponieważ On dał nam wiedzę, że jako ludzie jesteśmy niczym, nawet w najlepszym stanie. To Życie wykonuje takie zadanie: zmusza do usunięcia jednego systemu i wprowadzenia drugiego, robiąc miejsce nowemu, w miarę jak przychodzi.

Wierzę, że to właśnie miał na myśli Pan, gdy powiedział: „Ja przyszedłem, aby miały Życie i mogły je mieć jeszcze obfitsze” (J 10:10). Myśleliśmy, że znaczy to po prostu tyle, że będziemy mieć obfitość bogactwa. Zawsze prosimy o bardziej obfite  życie, abyśmy czuli się cudownie rozradowani, opływający i energiczni. Pan jest przede wszystkim praktyczny i bardziej obfite życie oznacza, że posiadając Życie, odkryjesz, że potrzebujesz go jeszcze więcej, co poprowadzi cię nieco dalej, gdzie, w miarę jak będziesz podążał dalej, będziesz potrzebował go obficie, ponieważ wyłącznie to Życie może doprowadzić cię do pełni. Jego wolą jest, abyśmy mieli dostęp do pełnego zaopatrzenia w Życie aż do samego końca, zmierzamy do tak obfitego celu. To Życie jest proporcjonalne do tego celu.

T. Austin-Sparks from: All Things In Christ – Chapter 9

__________________________________________________________________________________

15lutego |  17 lutego

 Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

 

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *