Codzienne rozważania_19.02.2013

Usilnie starajcie sie zachować jedność Ducha przez więzy pokoju” (Ef. 4:3 NIV).

To nowe stworzenie, jest towarzystwem, Jest Ciałem zamieszkiwanym przez Ducha Świętego, uruchamianym przez Ducha Świętego, i rzeczywiście zjednoczonym przez Ducha Świętego. „W jednym Duchy wszyscy zostaliśmy ochrzczeni (1Kor. 12:13). Ta jedność jest jednością Ducha Świętego. „Starając sie zachować jedność Ducha” (Ef. 4:3),  nie czynić, lecz zachowywać go. Nowe stworzenie.

Oczywiście, jeśli rozumiesz czym jest, co znaczy, Życie nowego stworzenia, to właśnie to jest kluczem, który otwiera drzwi do wszystkiego innego i ten sposób wprowadzasz właściwy porządek we wszystko, właściwie kierowany porządek niebiańskiego Życia. Niebiańskie Życie funkcjonuje zgodnie z niebiańskim prawem, nie jest pozbawione prawa. Żaden członek tego ciała nie jest prawem sam dla siebie; jesteśmy związani przez to integrujące, regulujące prawo, nie pozwala się nam na niezależność. Oto Duch Święty zabrania tego. Nie pozwala nam się brać prawa we własne ręce. Nie pozwala nam się działać jako jednostkom; Duch Święty nie pozwoli na to. Jest jakiś regulujący porządek w tym Życiu. To Życie wyraża się zgodnie ze swoimi własnymi prawami, jak to czyni życie we całym biologicznym stworzeniu. Idzie swoimi własnymi drogami. Ta część stworzenia idzie za prawami życia, które ono posiada, a jest jest Życie Ducha, którego ty nie  musisz organizować czy systematyzować. Jak tylko zaczniesz to robić to natychmiast sprowadzasz na niego śmierć. Tragiczne są próby tworzenia nowotestamentowego kościoła zgodnego z nowotestamentowym wzorcem, ponieważ on nie ma żadnego wzorca! Może to być dla niego śmiertelne. Życie toczy się wtedy, gdy ma swobodę działania. Nauczyliśmy się tego, a jednak, podobnie jak w przypadku większości tego, co wiemy o prawdzie, ciągle jesteśmy kierowani naszym naturalnym życiem, nawet w naszej duchowej działalności, a jest to nieporządek i ucieczka przed Duchem. Niemniej, ciągle jesteśmy w szkole i dopiero stwierdzamy istnienie tego prawa, że zasady i prawdy, które tutaj mamy, nie wymagają organizowania czegokolwiek na nowotestamentowej podstawie. Stanie się to, gdy Duch Święty będzie miał prawdziwą swobodę działania na warunkach Życia.

T. Austin-Sparks from: The Testimony of the Christ – Chapter 7

______________________________________________________________________________

18 lutego | 20 lutego

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich

 

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *