Codzienne rozważania_18.02.2013

Wszelka chwała niech będzie Bogu, Ojcu naszego Pana, Jezusa Chrystusa, który ubłogosławił nas wszelkim duchowym błogosławieństwem w okręgach niebieskich, ponieważ jesteśmy zjednoczeni z Chrystusem” (Ef. 1:3 NLT).

Niektórym ludziom wydaje się, że  duchowość to jakiegoś rodzaju mistyczne czy mityczne „coś”, że duchowość jest czymś odległym od rzeczywistości, jakiegoś rodzaju nastrojem. Tak, duchowość z pewnością jest przede wszystkim jakimś nastrojem. Mówimy o łagodnym, niebiańskim nastroju,… jest też coś takiego jak tego rodzaju owoc … lecz duchowość nie jest czymś mglistym, magicznym czy abstrakcyjnym. Duchowość to coś najbardziej praktycznego.

Gdy mężczyźni czy kobietą, którzy są powołani przez Boga do jakieś części Boskiej służby zdają sobie z tego sprawę, że nie mają po temu zdolności, zasobów, mocy, że w nich samych jest to całkowitą niemożnością, kiedy dla nich samych podjęcie próby wykonania tego byłoby skrajną głupotą i absurdem – gdy w takich okolicznościach uznają to, że mają żywego Chrystusa, w którym są zasoby większe niż potrzeby i wymagania … przez wiarę trzymają się Go i idą do przodu w tej służbie z taką świadomością… to jest duchowość; i jest to praktyczne, ekstremalnie praktyczne.  Życie dowiodło, że jest to praktyczne. W taki właśnie sposób dokonują się dzieła niebieskie.

T. Austin-Sparks from: Boundless Heavenly Resources

______________________________________________________________________________

17lutego19 lutego

 Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *