Codzienne rozważania_24.02.2013

Zapewniam cię, że prawdą jest to: nikt nie może wejść do Królestwa Bożego jeśli się nie narodzi z wody i z Ducha”   (J 3:5 God’s Word Translation).

Nikt nigdy nie został „dobrowolnie zmuszony” do królestwa Bożego, to znaczy tak skutecznie odwołano się do jego woli, aby podjął decyzję i zdecydował się do wejścia do Królestwa Bożego, jakby na mocy tej decyzji i tej determinacji można było przejść. Tak się nie da tego zrobić. W związku z tym popełnia się ogromny błąd, a tłumy ludzi zostały wprowadzone na całkowicie błędną pozycję, ponieważ właśnie zgodnie z takim myśleniem podejmowano wysiłki, odwoływano się do nich, aby ćwiczyć ich własny rozum oraz ich uczucia wraz z ich własną wolę, jakby mogły zregenerować ich.

Tak więc zainteresowanie chrześcijaństwem i działalność to jedno, lecz być w królestwie to całkowicie coś innego. Tłumy mających dobre intencje ludzi jest zainteresowanych chrześcijaństwem i jest w chrześcijaństwie aktywnych. Dostrzegają oni wartości chrześcijańskich standardów życia, chrześcijańskiego nauczania i myślą, że gdyby tylko dało się to osiągnąć, jakże inaczej wyglądał by świat. Zostają więc aktywnymi chrześcijanami i sądzą, że są w Królestwie Bożym. Zupełnie nie! Możesz być całkowicie zainteresowany chrześcijaństwem i nie być w Królestwie. O tym właśnie mówił Pan, w tych i bardziej zwięzłych słowach do Nikodema. Jedynym sposobem na znalezienie się w Królestwie jest przyjęcie Życia Wiecznego, jako daru przez wiarę w Jezusa Chrystusa i to staje się nową podstawą nowego stworzenia, podstawą na której wszystko inne zaczyna się i na której jest przenoszone – na podstawie Boskiego Życia.  T0 Życie zawiera w sobie wszystkie cechy i energie nowego stworzenia, ono konstytuuje nasze istnienie w tym, co jest nazywane Królestwem Bożym.

T. Austin-Sparks from: The Meaning of Divine Life – Chapter 1

____________________________________________________________________________________________________________ 

23 lutego | 25 lutego

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich

 

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *