Codzienne rozważania_25.02.2013

Jeszcze raz wstrząsnę nie tylko ziemią, ale i niebem” (Hbr. 12:26).

Wstrząśnięte zostanie wszystko na ziemi i na niebie po to, żeby stwierdzić ile jest żywego Chrystusa. Ci wierzący z Żydów, do których list był skierowany, mieli być świadkami tego, jak świątynia i cały świątynny system zostały zrujnowane. Wtedy też mogli zobaczyć sami jak wiele mieli z Chrystusa, a ile ich życia było związane z ziemskimi rzeczami. Mogli stwierdzić ile pozostało, gdy tamto wszystko odeszło. Bóg zamierza wstrząsnąć nie tylko Jerozolimą, lecz również samym niebem. Wstrząśnie na pewno niebem i ziemią, i wtedy, dzięki temu potrząsaniu, odkryjemy, ile nam zostanie, gdy ziemskie systemy przeminą, gdy nawet to, co w chrześcijaństwie jest obrazem, reprezentuje niebieskie rzeczy, będzie sprawdzane (ponieważ chrześcijaństwo wypracowało sobie obraz rzeczy niebieskich, podobnie jak było w judaizmie). Ludzie uczynili sobie obrazy nowotestamentowego objawienia kościoła, służby i kapłaństwa. To wszystko zostanie sprawdzone, już teraz dla wielu znajduje się to w kotle do stopienia. Istotą jest wstrząśnięcie niebem i ziemią. Co nam pozostało? Istotą jest Chrystus.

Czy się zgadzasz z tym, co powiedzieliśmy, czy ci się podoba, czy nie, nie martwi mnie to; chodzi mi tylko o to, że doszliśmy do Chrystusa, do pokazania, czy Chrystus w niebie jest naszym Życiem, Chrystus w niebie jest naszym Wszystkim. On postanowił od wieczności, że Chrystus powinien mieć pierwszeństwo przed wszystkimi rzeczami, być pełnią, że nic nie posiada chwały większej od Niego, ani nie zajmie Jego miejsca. Pan doprowadza nas do większej miary Chrystusa, do większej miary Chrystusa w nas.

 

T. Austin-Sparks from: That Which Was From The Beginning – Chapter 2

_____________________________________________________________________________________________

23 lutego | 25 lutego

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *