Codzienne rozważania_30.01.2013


 „Patrząc na Jezusa …. ” (Hbr. 12:2 )

W Liście do Hebrajczyków znajdujemy prawdziwe 'tchnięcie’ Pawła – „Patrząc na Jezusa„. Ktokolwiek napisał ten List, cień Pawłowy spoczywa na nim. Jego wpływ widać wszędzie i z pewnością on był wezwany do tego aby spoglądać na Jezusa. Wypływa z tego bardzo ważna lekcja dla nas. W naszym chrześcijańskim życiu, musimy to robić stale i wciąż. Jeśli przeniesiemy swój wzrok na cokolwiek innego niż Jezus rozlecimy się na kawałki. Szanuj wszystkich świętych Bożych. Nie mówię, że masz podejrzliwie patrzeć na każdego sługę Bożego i powtarzać:”No tak, oczywiście, nie jest doskonały, wiesz”. Komu cześć, cześć, komu podatek, podatek, lecz nigdy nie buduj swojej wiary na jakimkolwiek człowieku, jakkolwiek dobry może być.

Teraz jeśli chodzi o nas samych. Tak, myślę, że jesteśmy prawdopodobnie bardziej kuszeni do patrzenia na siebie niż na cokolwiek innego! Jest to jedno z naszych chrześcijańskich doświadczeń.  Musimy stale odwracać swój wzrok od siebie i wszystkiego co nas dotyczy. Nie ma nic bardziej zniechęcającego niż to nasze ego, nic bardziej zwodniczego. Nasze własne osądy są złe i takie same są nasze myśli i idee. Nie są Bożymi myślami. Musimy zdjąć swój wzrok z siebie, lecz nie po to, aby patrzyć w przestrzeń i pustkę. „Patrzcie na Jezusa„, a wiesz jak się to zdanie kończy: „(Jezusa) twórcę i dokończyciela naszej wiary„. Czy to zacząłeś? Czy jesteś chrześcijaninem, dlatego że zdecydowałeś się nim być? No, to Pan ci w tym pomógł, jeśli tak jest! Nie, On zaczął wszystko. Czy nie cieszy cię to, gdy możesz powiedzieć: „To Pan mnie znalazł. To Pan włożył na mnie Swoją rękę”? To, co On powiedział, jest bardzo prawdziwe: „Nie wy Mnie wybraliście, lecz Ja was wybrałem”(Jn 15:16). On był autorem naszej wiary i tu jest napisane, że on jest dokończycielem – ON dokończy tego.

T. Austin-Sparks from: The On-High Calling Volume 1 – Chapter 9

_______________________________________________________________________________

31 stycznia

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *