Codzienne rozważania_01.03.2013

Otworzę okna niebios dla was. Wyleje moje błogosławieństwo tak wielkie, że nie będzie mogli go pomieścić” (Mal. 3:10 NLT)

Obecnie zanosi się ogromną ilość modlitw i próśb o przebudzenie,… Czy jednak, skoro Duch Boży ignoruje, a może przechodzi ponad tym, co tak bardzo ważne dla chrześcijańskiego system, a sprawia, że jest bardzo niewiele warte (a Duch święty nigdy nie idzie na kompromis z tym co jest żywotne i faktycznie z Boga), nie oznacza że wzywa do tego, abyśmy zastanowili się nad ogromem uwagi, który to pochłania? Dni największej duchowej mocy kościoła i jego wpływu to czas, gdy kościelne formy, architektura i rytuały były niczym, a Sam Pan był wszystkim… Aby wydobyć się z tych pomniejszych rzeczy, potrzebujemy potężnego nawiedzenia Ducha Bożego; to i tylko to może tego dokonać. Większość ludzi zgadza się z tym i bardzo dużo na ten temat słyszymy. Zawsze wprawia nas w zakłopotanie, gdy coś jest stale i wciąż powtarzane, i zdecydowanie potwierdzane, a jednak zawsze brak jest widocznych w znacznym stopniu konsekwencji w postaci praktycznych modyfikacji. Czy więc, z drugiej strony, nie została by otwarta droga ku trwalszemu wyższemu duchowemu życiu, pełni i skuteczności, gdybyśmy poważnie potraktowali te rzeczy, które Duch Boży wielokrotnie rugował, gdy miał swobodę działania, ?

Czyż reformacja nie jest istotną częścią przebudzenia? Czy Pan nie wzywa do pewnych drastycznych modyfikacji, zanim może „otworzyć okna niebieskie”? (Mal. 3:10). Gdy Pan kiedykolwiek i gdziekolwiek objawia w nowy sposób Siebie Samego, Swój cel i sposób działania to zapewnia sobie takich ludzi, którzy wyszli na zewnątrz, na grunt zwany „tylko Chrystus” i zawsze musieli ponosić pełne, wielkie i bolesne koszty. Zazwyczaj to ich właśni bracia w Chrystusie dokonywali egzekucji… Jak trudno jest zorganizowanemu chrześcijaństwu uwierzyć, że wszystko, cokolwiek ma rzeczywistą wartość daje sobie radę bez maszynerii, publiki i całej tej struktury zorganizowanej pracy! Czyż nie byłoby dobrze zatrzymać się na chwilę i zastanowić się nad tym, czy nie jest tak, że największe i najbardziej owocne Boże dzieła w naturze i w łasce dzieją się w ukryciu, po cichu, dyskretnie i – w wielu przypadkach – wykonane, zanim ktokolwiek o tym się dowie? Co ze zmartwychwstaniem natury każdej wiosny? Prawo, którym rządzą się największe dzieła Boże jest ma biologiczną naturę: jest to prawo Życia – jest organiczne.

T. Austin-Sparks from: The Release of the Lord – Chapter 7

_____________________________________________________________________________________________

29 lutego| 2 marca

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *