Codzienne rozważania_28.02.2012

Pan zobaczy mękę Jego duszy i będzie usatysfakcjonowany” (Iz. 53:11 AMP)

Dziś wiemy na ten temat znacznie więcej niż wiedział prorok Izajasz! Byliśmy z Nim w Gesemane w czasie cierpienia Jego duszy i jesteśmy z Nim po drugiej stronie tego cierpienia. Jak wiele jest Chrystusowego ziarna od tamtej pory! Drodzy przyjaciele, jeśli kiedykolwiek jesteście kuszeni sądzić, że Chrześcijan jest niewielu, że jest to tylko mała grupka w wielomilionowym świecie – otwórzcie okna! Spójrzcie do Księgi Objawienia: „tłum wielki, którego nikt ni mógł zliczyć… tysiące razy dziesiątki tysięcy, tysiące tysięcy”. Liczby nie są w stanie tego wyrazić w ludzkim języku, a zostali oni zebrani od czasu cierpienia Pana Jezusa. On rzeczywiście jest tym Nasieniem! Getsemani stało się najbardziej płodnym ogrodem w całej historii, ty i ja jesteśmy Jego ziarnem! Narodziliśmy się z Jego cierpienia i jesteśmy w przymierzu uczynionym z nowym Izraelem.

Lecz pamiętaj, że znaczenie i wartość tego przymierza zależy od naszego oddania Panu! Jest to tak oczywiste: największa płodność zawsze pochodzi z życia najbardziej oddanego Panu, ludzi o jednomyślnym (niepodzielnym) sercu. To przymierza ma dwie strony… Na podstawie lekcji z historii Izraela Nowy Testament ostrzega wielokrotnie i może się okazać, że zawiedziemy we wszystkim co oznacza to przymierze, jeśli nasze serca będą podzielone i będziemy próbowali żyć w dwóch światach. Nigdy niczego nie stracimy, ponieważ wszystko należy do Pana i to właśnie znaczy mieć obrzezane serce. Oby ta prawda dotyczyła wszystkich!

T. Austin-Sparks from: God’s New Israel – Chapter 3

_____________________________________________________________________________________________

27 lutego | 29 lutego

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich

 

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *