Codzienne rozważania_03.03.2013

Ogień przyszedłem rzucić na ziemię ” (Łk. 12:49)

Ogień zawsze jest skuteczny w rozdzielaniu rzeczy. Pełza, wkracza i przejmuje, dokonuje podziału na te, które może pochłonąć i te, nad którymi nie ma mocy. Układa je w te kategorie: wynajduje, klasyfikuje i decyduje. Spójrzmy na kontekst (Łk. 12:51-53): „Czy myślicie, że przyszedłem, by dać ziemi pokój? Bynajmniej, powiadam wam, raczej rozdwojenie. Odtąd bowiem pięciu w jednym domu będzie poróżnionych; trzej z dwoma, a dwaj z trzema; będą poróżnieni ojciec z synem, a syn z ojcem, matka z córką, a córka z matką, teściowa ze swą synową, a synowa z teściową” – dyskryminacja, rozdzielenie wszystkiego według kategorii, do których należą.

Jedna kategoria to te rzeczy, które mogą przetrwać i znieść ogień, ponieważ są z Boga. Druga będzie lizana przez ogień i po prostu przestanie istnieć. „Jakie jest dzieło każdego wypróbuje ogień” – napisał Paweł (1Kor. 3:13). Ogień nieuniknionej i bezbłędnej dyskryminacji. Taki był zawsze skutek pracy Ducha Świętego; umieścić nas tam, gdzie należymy. Jest to pewien sposób rozdzielania przez cały czas. Jesteś za czy jesteś przeciw? Jesteś z Panem czy nie jesteś? Idziesz z Panem czy nie idziesz z Panem? Duch Święty dąży tym kursem przez cały czas, aby sprawdzić nas i w ten sposób sklasyfikować, a to wszystko po to, abyśmy, gdy już wykona pracę, znaleźli się w odpowiedniej kategorii. Następuje segregacja i jest nieunikniona.

 T. Austin-Sparks from: The Cross and Way of Life – Chapter 1

____________________________________________________________________________________________

2 marca| 4 marca

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *