Codzienne rozważania_04.03.2013

A on przejrzał i został uzdrowiony, i widział wszystko wyraźnie(Mk.  8:25)

Ja i wy, drodzy przyjaciele, indywidualnie, jeśli należymy do grupy ludzi Pańskich to taka grupa, jeśli będziemy mieli duchową wizję Chrystusa, będzie robić postępy ku pełni, ku ostatecznemu celowi Bożemu w Chrystusie. W istocie wizja ma postępować. Czy muszę koniecznie zatrzymać się przy wyrazie „wizja”? Nie mam na myśli żadnego przedmiotu, który widzisz naturalnymi oczami ciała. Jest to coś, co się wydarzyło wewnątrz ciebie i twoje duchowe oczy zostały otwarte i teraz możesz powiedzieć: „WIDZIAŁEM i to zrewolucjonizowało moje życie, postawiło mnie na nogi, nadało kierunek. Stało się to siłą napędową mojego życia, pomimo siebie samego utrzymuje mnie w ruchu”. Tak, dzięki Bogu, w ten sposób to działa.

Znamy ten aspekt, czynnik i odpowiedzialność, lecz, Boże ratuj nas, gdyby to wszystko miało być zostawione do naszej odpowiedzialności i tego, co my robimy! Mówię wam – być może już tego doświadczyłeś, a może będzie to interpretacją obecnych przeżyć – ja sam już wielokrotnie zrezygnowałbym. To jest straszne wyznanie! W rzeczywistości, w wielu sprawach, zrezygnowałem w sercu. Było tak trudno, że nie mogłem iść dalej, więc rezygnowałem.  Więc to nie mój upór pozwalał mi iść dalej, lecz coś, co apostoł nazywa „mocą działającą w nas”. Co to jest? TO Duch Święty napędził nas i jesteśmy w stanie widzieć. Nie możemy nie-widzieć! Nie możemy się wrócić. To widzenie może słabnąć a nawet może być otoczone dniami ciemnymi i pełnymi trudności. Dobrze wiemy, co znaczą słowa Pawła: „Ponad miarę i i ponad siły nasze byliśmy obciążeni tak, że nieomal zwątpiliśmy o życiu naszym” (1Kor. 1:8).  Z największą trudnością przyszło to powiedzieć największemu apostołowi! Co się stało? Czy Paweł zrezygnował i powiedział: „W porządku, nie mogę dalej!” Nie, zupełnie nie! „Ta moc, która działa w nas” stawiała go na nogi stale i wciąż. Niech Eliasz szuka swego krzewu jałowca i mówi: „Zabierz moje życie!”, lecz Pan nie zgadza się na to. Dał Eliaszowi udział w Swojej wielkości, wiecznym celu, więc ponownie powstanie.

 T. Austin-Sparks from: The Will Of God In Relation To His People – Chapter 3

____________________________________________________________________________________________

3marca| 5 marca

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich

 

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *