Codzienne rozważania_18.03.2013

Jeszcze raz – za małą chwilkę – poruszę niebiosa i ziemię, morze i ląd stały. Poruszę wszystkie narody …” (Ag. 2:6,7)

Wydaje się to czymś strasznym, choćby pomyśleć  – choć dotknęliśmy tutaj wielu rzeczy, do których jesteśmy przywiązani i wierzymy w to, co nazywa się „chrześcijaństwem” i zobaczyliśmy, że ogromna ilość tych, którzy nazywają siebie chrześcijanami stoi na całkowicie błędnej pozycji, a sam ten system stał się w ogromnej części ziemski, tradycyjny, formalny i nieduchowy – że te ogólnoświatowe wstrząsy są bardzo konieczne i będą ostatecznie usprawiedliwione.

Gdybyśmy mieli napisać traktat, to moglibyśmy pokazać, że to co się nazywa „chrześcijaństwem”, jest w rzeczywistości największym przeciwnikiem Chrystusa.

Zobaczmy, że nie jest to sprawa zastępowania innego lepszego systemu starszym, uboższym i gorszym. Wygląda na to, że niektórzy myślą, że to wszystko, bądź w większość, to sprawa porządku, techniki i formy, i jeśli zwrócimy się do form czy porządku „Nowego Testamentu” to wszystko będzie jak należy. Fakt jest taki, że o ile istnieją pewne rzeczy charakterystyczne dla kościoła nowotestamentowego to Nowy Testament nie daje nam pełnego wzoru, według którego kościoły mają być budowane czy kształtowane! Nie ma w Nowym Testamencie planu/schematu dla kościołów, a próba formowania nowotestamentowych kościołów jest tylko tworzeniem kolejnego systemu, który może być równie legalistyczny, sekciarski i martwy jak inne. Kościoły, podobnie jak to Kościoły, są organizmami, w których wytryskuje Życie, Życie, które wytryskuje z Krzyża Chrystusa wkutego w samą istotę wierzących. Dopóki wierzący nie będą ludźmi ukrzyżowanymi, dopóty nie będzie możliwa prawdziwa reprezentacja Kościoła.

T. Austin-Sparks from: Things Which Will Be Shaken

________________________________________________________________________________________________

17 marca| 19 marca

 

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

/p

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *