Codzienne rozważania_17.03.2013

Jeśli wrośliśmy w podobieństwo Jego śmierci, to wrośniemy również w podobieństwo Jego zmartwychwstania” (Rzm. 6:5).

Pozwólcie, że przypomnę wam, że natura tego wrastania jest nam bardzo dobrze znana. „Wrośliśmy razem w podobieństwo Jego śmierci„. Te słowa napisał Aposoł: „Jeśli wrośliśmy w podobieństwo Jego śmierci, to wrośniemy również w podobieństwo Jego zmartwychwstania„. Przeciwnik często jest narzędziem służącym do tego, abyśmy wrastali jeszcze głębiej w śmierć Chrystusa. Jego napady, oskarżenia, wszystko – tak. Pan nie jest źródłem zła, lecz Pan dopuszcza je. Tak często serca nasze wołają: „Panie, dlaczego w ogóle pozwoliłeś na to w moim życiu”. Na to, co było takim głębokim, ciemnym przejściem. Dlaczego pozwoliłeś na to, Panie? Mógł przecież zapobiec. Tak, wrośliśmy dzięki temu w śmierć Pana Jezusa bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, zostaliśmy doprowadzeni do krańca siebie. Tak, właśnie tutaj, aby znać Pana w większym stopniu niż kiedykolwiek wcześniej, aby być doprowadzonym do miejsca, gdzie nie będzie już łatwo diabłu wstrząsnąć nami następnym razem.

To jest suwerenny sposób w jaki Bóg pogłębiania doświadczenia śmierci. „Wrośliśmy w podobieństwo Jego śmierci„. Czy zostałeś tam wszczepiony początkowo? Czy zostałeś wszczepiony w Chrystusa ukrzyżowanego? Czy też jesteś jednym z tych dodatków do czegoś? Czy jesteś wszczepiony? Pamiętaj o tym, że, kiedy przychodził pogłębianie tego wszczepienia, korzenie wrastają w dół, a chodzi o to, aby pewniej trwać, być mocniej ustabilizowanym, móc stać; lecz, och, będzie przecież też większe owocowanie.

T. Austin-Sparks from: Rooted and Grounded

____________________________________________________________________________________________________

16 marca| 18 marca

 Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *