Codzienne rozważania_09.01.2011

On musi wzrastać, mnie zaś musi ubywać” (Jn. 3:30).

Czym jest duchowy wzrost? Czym jest duchowa dojrzałość? Czym jest iść do przodu w Panu? Obawiam się, że wymieszaliśmy różne pomysły na ten temat. Wielu myśli, że duchowa dojrzałość to jest pełniejsza wiedza na temat chrześcijańskich doktryn, większe zrozumienie prawd pisma, większe wydatki na wiedzę o rzeczach Bożych; i wiele takich cech jest uznawanych za znaki wzrostu, rozwoju i duchowej dojrzałości. Umiłowanie, nic takiego.

Cechą charakterystyczną duchowego rozwoju i dojrzałości jest to: my urośliśmy tak bardzo mniej, a Pan urósł tak bardzo więcej. Dojrzała dusza to taka, która jest mała w swoich własnych oczach, lecz w której oczach Chrystus jest ogromny. To jest wzrost.  Możemy wiedzieć bardzo dużo, możemy mieć wspaniałe zrozumienie doktryny, nauczania, prawdy czy nawet Pisma, a jednak być duchowo bardzo mali, bardzo niedojrzali, bardzo dziecinni.  (Jest wielka różnica między byciem dziecinny, a podobnym do dziecka.) Prawdziwy duchowy wzrost to coś takiego: Mnie ubywa, On wzrasta. To Pan Jezus, który staje się większy. W ten sposób możesz sprawdzać duchowy wzrost.

T. Austin-Sparks from: The Cross and the Way of Life – Chapter 4 

——————————————————————————————————————————–

10 stycznia

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *