Codzienne rozważania_10.01.2012

Wszystko przez Niego i dla Niego zostało stworzone” (Kol. 1:16).

Kluczem do wszystkiego z Bogiem jest Życie… Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że dominacja, supremacja, władza, zdolności Chrystusa i wszystko co wiąże się ze Zwierzchnictwem (dosł.: Headship) opiera się na Jego przywileju Życia. Jest Synem, który został obdarowany Życiem i ma prawo udzielone Mu przez Boga, aby dawał to Życie każdemu, kto wierzy. Właśnie dlatego jest Głową. Możesz wprowadzać ludzi na urząd i zrobić z nich papieży, oni mogą ogłaszać wielkie rzeczy, lecz czy to się liczy? Co oni mogą zrobić, gdy staniesz wobec śmierci? Lecz przyprowadź jednego, który ma władzę życia nad śmiercią, niech będzie zawsze tak pokorny na tej ziemi, on jest głową, on jest mistrzem, on jest panem. Możesz zebrać wszystkich sławnych lekarzy, których zna ten świat, postawić w obecności śmierci, a gdy śmierć uderzy, są bezsilni. Lecz przypuśćmy, że sprowadzisz taką małą, nieznaczącą osobę, która jest nikim, nie dysponuje żadnymi możliwościami tego świata, nie ma wykształcenia, ale jej została powierzona moc życia nad śmiercią, wtedy ona jedna przewyższa wszystkich tamtych i oni są niczym w jej obecności, ona jest panem sytuacji.

Chrystus jest Głową nie tylko z wyznaczenia, lecz z punktu widzenia Życia. Jako ludzie na tej ziemi możemy mieć bardzo niewielkie znaczenie – nie mieć niczego, co mogłoby być brane pod uwagę przez ten świat – lecz jeśli tylko mamy Chrystusa w pełni Życia to my jesteśmy na wyższej pozycji i to ze wzgłędu na nas, te wszystkie organizacje i instytucje są niczym. Wpływ Chrystusa to sprawa duchowa; nie tradycja, nie historia, nie teologia, lecz duchowa moc Jego obecności z punktu widzenia Życia przez wiarę i sprawiedliwość. .

T. Austin-Sparks from: The Meaning of Christ – Chapter 1


11 stycznia

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *