Codzienne rozważania_08.01.2012

Umarł za wszystkich, aby ci, którzy żyją, już nie dla siebie samych zyli, lecz dla tego, który za nich umarł i został wzbudzony z martwych” (2 Kor. 5:15).

Chrystusa możemy znać wyłącznie w Duchu, zatem ten Chrystus dla nas w tym udzieleniu jest duchowy w tym sensie, że wszystko co wiem, o Ni czy z czym mamy do czynienia z Nim, może być tylko w Duchu. „Dlatego już odtąd nikogo nie znamy według ciała; a jeśli znaliśmy Chrystusa według ciała, to teraz już nie znamy” (2 Kor. 5:16). Pan jest znany według ducha, nasze zasoby są duchowe. Oręż nasze walki jest duchowy. Wszystko musi przychodzić do nas z wysokości. Jednym wielkim wysiłkiem przeciwnika, stale i wciąż skutecznym w czasie obecnej dyspensy, było sprowadzenie Bożych rzeczy na dół, do zaczepu tego świata, do zaczepu tej ziemi, aby stało się czymś, co należy tutaj…

Wystarczy przeczytać Jana, aby zobaczyć jak nic nie nadaje się do przyczepienia, jak wszystko jest wyniesione wyraźnie poza ten świta, i wszystko jest związane u góry z faktem, że Chrystus jest w niebie, a ludzie Pańscy tutaj, lecz nie tuta; tutaj, lecz nieznani; w tym świecie, lecz nie z niego; ludzie tajemniczy w tym świecie, przynajmniej jeśli o świat chodzi,. nierozpoznani, nieznani. A jednak właśnie w ten sposób i z tego powodu jest to najpotężniejsza siła, jak zna Wszechświat: duchowi, ukryci, tajemni ludzi Boży na tej ziemi. Uchwyć chrześcijaństwo i formuj je, kształtuj, systematyzuj, krystalizuj i uczyń z niego jakiś potężny ruch tutaj; z korzeniami tutaj, ze wszystkimi skojarzeniami jakie człowiek może zobaczyć, ceń je i pochwalaj; zarejestruj w powszechnej świadomości tego świata jako coś; wszystko to jest sprzeczne ze Słowem Bożym i przeciwne duchowemu życiu i duchowej mocy. Chrystus jest w niebie, my zaś jesteśmy uniesieni, przeniesieni, posadzeni razem z Nim w okręgach niebieskich. Naszym obecnym celem na tym świecie jest tylko składanie świadectwa, dzięki któremu inni zostaną wyrwani spośród narodów jako lud dla imienia Jego.

T. Austin-Sparks from: That Which Was From The Beginning – Chapter 1

——————————————————————————————————————————–

9 stycznia

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *