Codzienne rozważania_05.01.2012

A  resztka …. zapuści korzenie w głąb i wyda owoc w górze”  (Iz. 37:31).

Pan musi mieć coś, czego niemożna wynieść, usunąć, wstrząsnąć i czego na pewno nie można wykorzenić. Jest to Jego resztka. Musi to mieć dla Swej chwały, a skoro tak, Pan podejmie wszelkie możliwe kroki, aby mieć właśnie taką resztkę; z korzeniami zapuszczonymi w dół. Oczywiście po to, aby były owoce w górze. Dużo mówimy o tym co na górze: o życiu w niebieskiej strefie, o zasiadaniu w niebiosach, o naszej walce i pracy, o owocności naszego życia w jedności z Panem, ale to wszystko jest możliwe wyłącznie wtedy, gdy nasze korzenie są skierowane w głąb.  Aby tak mogło być, musimy dojść do miejsca,  w którym tak mocno trzymamy się, że nic nie jest w stanie nas przewrócić, jesteśmy nieporuszeni. Wierzę, że to wyjaśnia bardzo dużo z tego, co Pan robi obecnie ze swymi duchowymi ludźmi.

Prawdą jest to, że w tych dniach prawdziwe dzieci Boże przechodzą przez czas intensywnych duchowych prób i sprawdzianów, i tak jest wszędzie. Dlaczego? Ponieważ Pan musi mieć coś wobec czego piekło jest bezsilne i przez co demonstruje Wszechświatowi potęgę Swej siły, która pozwala stać i znosić a dokonawszy wszystkiego ostać się. Gdyby padło pytanie, co jest wartego uwagi dla Kościoła w tym wieku, odpowiedziałbym: aby stał. Mówiąc tak,  mówi się o kolosalnej rzeczy. Och, możesz rzec, to z pewnością coś ograniczonego, czy nie spodziewasz się czegoś znacznie więcej niż to? Postęp, posuwanie się do przodu, głębokie chwile? Wszystkie dzieła zostaną kościołowi na koniec odcięte, aby stał, lecz  właśnie to  stanie będzie jego zwycięstwem. Największym zwycięstwem ze wszystkich możliwych jest to, aby móc stać i być nieporuszonym w wierze wobec tych wszystkich sprawdzianów, testów, wszystkiego co huczy wokół ciebie jak śnieżna zadyma, w sytuacji gdy wszystko ogarnia ciemność, jest tajemnicze, nawet sam Bóg wydaje się jakiś odległy i nierealny, wiara jest sprawdzana a ty jesteś napadany z prawa i z lewa, wszystko na zewnątrz wygląda tak jakbyś został ruszony z miejsca, a wszystko wskazuje na twoją rezygnację, poddanie, obniżenie standardów.

Przechodzimy przez głębokie doświadczenia, przeciwnik to robi, Pan mu nie zapobiega temu, lecz my dochodzimy do pełniejszego poznania mocy naszego Boga i zapuszczamy korzenie głębiej, poza poprzednią podatność na wstrząsanie.  A Pan właśnie szuka ludzi, którymi nie można wstrząsnąć, przeciwko którym piekło i wszystkie jego przejawy arogancji i pychy są bezsilne.

A  resztka …. zapuści korzenie w głąb i wyda owoc w górze„. Tego właśnie Pan potrzebuje.

T. Austin-Sparks from: Rooted and Grounded 


6 stycznia

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *