Codzienne rozważania_06.01.2012

My jesteśmy myśli Chrystusowej”  (1Kor. 2:16)

 Wielką przeszkodą wyścigu, w którym biegniemy, jest nasz naturalny umysł, który cały czas wyskakuje ze swoimi kompleksami, sporami, interesami i metodami. Gdy Koryntianie zostali przyprowadzeni do Chrystusa, zostawili za sobą swoje widoczne grzechy, lecz przenieśli do nowej rzeczywistości stare, naturalne sposoby myślenia i wnioskowania, co należy do tego świata a nie do Ducha Bożego.  Apostoł Paweł zaprotestował przeciwko temu, mówiąc im: „Wy jesteście umysłu/myśli Chrystusowego” (1Kor.2:16), pobudzając ich w ten sposób do tego,  aby pozwolili Krzyż został wbity między umysłem naturalnym , a duchowym. Dojdziemy do pełni Chrystusa tylko wtedy, gdy zostawimy za sobą umysł naturalnego człowieka i będziemy dalej rozwijać postępy umysłu Chrystusa. We wszystkim: każdym sądzie, każdym wniosku, każdej analizie, każdej wycenie,… musimy pytać Pana: „Czy to jest Twoja myśl, Panie, czy moja?”.  Czasami możemy czuć się tak, jakbyśmy mieli najtwardszy grunt pod nogami do podjęcia pewnej postawy czy jakiegoś szczególnego wniosku; możemy czuć, że mamy wszystkie dowody, więc jesteśmy przekonani, a jednak możemy być w błędzie.

Mąż, który napisał List do Koryntian znał tą sprawę z głębokiego i gorzkiego doświadczenia. „Ja sam również uważałem, że należy wszelkimi sposobami występować przeciwko imieniu Jezusa Nazareńskiego” (Dz. 26:9). Nie było nikogo równie przekonanego o sprawiedliwości przyjętego kierunku, co Saul z Tarsu. Rewolucja jaka nastąpiła w nim, gdy przyszedł do Chrystusa była tak ogromna, że musiał powiedzieć: „Myliłem się we wszystkim w moim fundamentalnym myśleniu”. Po tym wyznaniu wybrał właściwy cel wyścigu, ponieważ zawsze był gotów poddać swoje myślenie jurysdykcji jego ukrzyżowanego Pana.

Jest to sposób na duchowy postęp. Nie zajdziemy daleko trzymając się naszych własnych opinii, naszych własnych wniosków, choćbyśmy nawet mieli wsparcie innych; musimy nauczyć się pokonywać nasz naturalny umysł poddając go umysłowi Chrystusa. To jest najważniejsze, jeśli jesteśmy zainteresowani duchowym postępem. A duchowy postęp to wzrost Chrystusa – innego wzrostu nie ma. .

T. Austin-Sparks from: God’s Purpose in All – Chapter 1 


7 stycznia

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

 

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *