Codzienne rozważania_07.01.2012

Tak więc nikt z was nie może być moim uczniem, jeśli się nie wyrzeknie wszystkiego, co posiada” (Łk. 14:33. B.W-P.).

Tak naprawdę nic nie może  zostać ustabilizowane dopóki nie zostanie poddane i oznaczone znakiem Krzyża. Zrozumiałeś to? Może to nawet być coś, co otrzymałeś od Boga. Nawet w takim przypadku istnieje ciągle niebezpieczeństwo, że jest coś w nas, co koliduje z tym, co Bóg dał. W jakiś sposób subtelnie wprowadzamy do tego siebie i przywłaszczamy sobie. To jest Ego! To jest ciało! O tak, Bóg daje nam służbę i gdy już uchwycimy się jej, stajemy się zazdrośni o nią i obawiamy się, że inni ludzie wejdą nam w drogę i zabiorą nam nasza służbę, będę przeszkadzać w naszejsłużbie; rozumiesz. Ciało powstaje w taki sposób i w tak wielu różnych kierunkach i powiązaniach. Bóg robi coś, a wtedy my w to wchodzimy. My wchodzimy na scenę.

Tak czy inaczej ciało nie jest w stanie trzymać się z dala nawet od tych rzeczy, które Bóg czyni w cudowny sposób. Zamieniamy je na gloryfikację i gratyfikację naszego ciała, a nawet to co Bóg może dać – może myślisz o innych rzeczach, które Bóg może dać – nigdy nie będzie utrwalone i potwierdzone, jeśli nie  zostanie wcześniej poddane i nie przyjmie na siebie znamienia śmierci; dopóki nie jest żywe wyłącznie dla Boga i w Bogu, dopóki my nie jesteśmy żywi dla Boga i w Bogu w związku z tą rzeczą, cokolwiek to może być. Krzyż jest sposobem Życia na wszystko i natychmiast zostaje unieważniony, gdy to na czym jest Krzyż, woła: Nie! Nie!. Wtedy błyskawicznie wszystko ponownie powstaje, sprzeciwiamy się życiu tej rzeczy, zmagamy się z jej życiem, ograniczamy jej życie. W ten sposób nie tylko hamujemy postęp, lecz drastycznie pomniejszamy Boży zamiar pomnażania. Dlaczego Bóg nie może wzrastać? Odpowiedź jest jasna i zdecydowanie taka: W taki czy inny sposób człowiek wszedł w Boży biznes i skierował go ku sobie. Krzyż nie znajdował się na swoim właściwym miejscu, aby Bogu udzielić wyraźnej, pełnej i swobodnej drogi.

 T. Austin-Sparks from: The Cross and the Way of Life – Chapter 4 

——————————————————————————————————————————–

8 stycznia

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *