Codzienne rozważania_11.01.2012

January 11

Co zaś do mnie, niech mnie Bóg uchowa, abym miał się chlubić z czego innego, jak tylko z krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa, przez którego dla mnie świat jest ukrzyżowany, a ja dla świata (Gal. 6:14).

Dla tych, którzy zostali naprawdę ukrzyżowani, świat nigdy nie jest groźny. Tylko wtedy, gdy Krzyż nie wykonał swojej pracy, świat ma swoje miejsce. Nie ma miejsca dla świata w ukrzyżowanych mężczyznach i kobietach czy ukrzyżowanej grupie wierzących. Krzyż jest wielką obroną przeciwko temu światu. Jeśli chcesz trzymać świat z dala, umieść Krzyż we właściwym miejscu. Jeśli Krzyż rzeczywiście jest w pełni na swoim miejscu to wszystko inne znajdzie się we właściwym porządku. Krzyż jest wielką obroną przeciwko temu światu. Krzyż jest wielką obroną przeciwko złym mocom. Krzyż sprawia, że wszystko jest bezpieczne; powoduje, że jest całkowicie bezpieczne dla Pana.

Rozumiesz, Pan chce oddać Siebie. On chce powierzyć Siebie Swoim ludziom, lecz jeśli krzyż nie wykonuje pracy, Pan nie może im Siebie powierzyć. Pan mówi: „Nie jest dla Mnie bezpieczne oddać Siebie tutaj” lub „Powinienem zająć się ich nieukrzyżowanym stanem”. Krzyż sprawia, że dla Pana jest bezpiecznie. Krzyż powoduje, że jest bezpiecznie dla Kościoła. Jeśli Krzyż rzeczywiście wykonuje swoją pracę w nas, możemy ufać sobie nawzajem. Z pełnym poczuciem bezpieczeństwa można powierzyć siebie ukrzyżowanemu mężczyźnie czy kobiecie.

 T. Austin-Sparks from: The Altar (The Cross) Governs Everything


12 stycznia

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

Co zaś do mnie, niech mnie Bóg uchowa, abym miał się chlubić z czego innego, jak tylko z krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa, przez którego dla mnie świat jest ukrzyżowany, a ja dla świata.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *