Codzienne rozważania_26.03.2012

Ja jestem prawdziwym krzewem winnym” (Jn. 15:1)

Prawdziwy krzew winny to taki, który wypełnia jeden jedyny cel swojej egzystencji. Tak więc, Jezus ilustruje w taki właśnie sposób Siebie i Jego Kościół, i jest to doskonale jasne, jaka jest natura Pana Jezusa. On wychodzi do wszystkich ludzi, obejmując cały świat. On zaprasza WSZYSTKIE narody do Swego serca. WSZYSCY ludzie znajdują się w kręgu Jego troski, a nie jakiś pojedynczy naród. Powiedział do swoich uczniów: „Idźcie więc i czyńcie uczniami WSZYSTKIE NARODY” (Mt. 28:19). W samej naturze Jezus leży, aby tak robić. Obca jest dla Niego postawa wyłączności, mała i ciasna zajęta sobą… Bardzo łatwo jest myśleć o tym przedmiotowo, a musi to dotrzeć do każdego z nas. Co jest dowodem na to, że Chrystus jest w tobie i we mnie? Jak można poznać, że Chrystus jest w nas? Tylko w jeden sposób – inni otrzymują Życie przez nas; po tym, że usługujemy Życiem Chrystusa innym, a gdy ludzie głodni i w potrzebie spotykają się z nami, odczuwają dotknięcie Życia. Mogą to wyrażać w różny sposób, lecz sprowadza się to do tego: „Ten mężczyzna, ta kobieta ma coś, czego ja nie mam a to jest to, czego potrzebuję. Jest w nich coś, co czuję i tego naprawdę potrzebuję”. Tak to powinno wyglądać w przypadku każdego chrześcijanina, ponieważ Chrystus jest w nas, rozciągając Siebie przez nas i przez usługiwanie Swoim Życiem przez nas.

Och, każdego dnia gdy wstajemy, módlmy się, drodzy przyjaciele,: „Panie, uczyń mnie dziś dla kogoś kanałem Życia. Panie, usłuż dziś Twoim własnym Życiem przez mnie. Obym niósł Życie wszędzie, gdzie jestem”. Pan nie ma innego celu ani dla mnie, ani dla ciebie. Możemy próbować robić mnóstwo rzeczy, lecz jeśli należymy do Krzewu, jesteśmy dobrzy włącznie w przynoszeniu owocu, a to znaczy w przynoszeniu Życia innym.

T. Austin-Sparks from: The On-High Calling – Chapter 6

 _____________________________________________________________________________________

25 marca | 27 marca

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

 

 

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *