Codzienne rozważania_26.04.2012

A tak pozostaje jeszcze pełne i doskonałe odpocznienie dla ludu Bożego” (Hbr. 4:9 Phillips).

Jestem pewien, że dla wielu brzmi to tak, jakby należało się cofnąć daleko i wyjść na bardzo szeroką rzeczywistość, gdy mówię o tym, że chrześcijanie są stale konfrontowani i prowokowani przez nasze chrześcijaństwo. Wielu spośród nas tak naprawdę ciągle nie weszło do chrześcijaństwa. Tak, z jednego powodu: ponieważ same drzwi do prawdziwego chrześcijaństwa są drzwiami odpocznienia, odpocznienia wiary. Tak prosty sposób w jaki Pan ujął to w swoim apelu: „Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie” (Mt. 11:28). Zwracał się do tłumów i te słowa zazwyczaj są przekazywane w przesłaniu ewangelii dla niezbawionych. Znacznie tego, o co chodziło Jezusowi mamy wyłożone tutaj, w Liście do Hebrajczyków, w znacznie głębszy i pełniejszy sposób niż jest to ogólnie uznawane w prosty zaproszeniu: „Pójdźcie do mnie … Ja wam dam ukojenie/pokój„. Jest tutaj, w tym stwierdzeniu coś, co musimy usłyszeć, wykryć: „A tak pozostaje jeszcze sabatowy odpoczynek dla ludu Bożego(Heb. 4:9; A.S.V.).

Nie będziemy podchodzić do sprawy zbyt elementarnie, ponieważ ty wiesz w swoim sercu, podobnie jak ja wiem w moim, że to odpocznienie serca, odpocznienie wiary, jest żywą kwestią stale i pojawia się przez wszystkie czasy. Wielu z nas właśnie tego pokoju brakuje, czy mówiąc inaczej: charakteryzuje nas sporo irytacji, zmartwienia, niepewności i tego wszystkiego, co jest przeciwne do opanowanego przekonania, cichej pewności, ducha, postawy i atmosfery, które nieustannie mówią: „Nie martw się, nie irytuj, wszystko jest w porządku”. Nasz przeciwnik nieustannie stara się nas niepokoić, niszczyć, okradać z tego, denerwować, irytować, dręczyć, i czynić wszystko cokolwiek skutecznie okrada nas z pokoju i uniemożliwia nam wejście do tego odpocznienia. Jest to odpoczynek wiary, a nie odpoczynek bierności, obojętności i beztroski. Istnieje ogromna różnica między beztroską, a brakiem troski. „Tak więc pozostaje jeszcze, ciągle jest do osiągnięcia, ciągle można zdobyć, ciągle istnieje, ciągle jest zachowane odpocznienie dla ludu Bożegodla ludu Bożego.

T. Austin-Sparks from: The Rest and the Courage of Faith

 _________________________________________________________________

 25 kwietnia | 27 kwietnia

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

w tym stwierdzeniu

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *