Codzienne rozważania_27.04.2012

Oto wytapiałem cię sobie jak srebro, próbowałem cię w piecu cierpienia” (Iz. 48:10).

Ten piec cierpienia jest dla tych, którzy przez wiarę są w Chrystusie. Co się dzieje w piecu cierpienia? Co takiego jest dotykane w ogniu? Czy to ty i czy to ja zostajemy oczyszczani w tym ogniu? Czy ty jesteś oczyszczany w ogniu? Czy Ja jestem oczyszczany w cierpieniu. Powiadam: Nie! Zdecydowanie NIE!! Jeśli mówię „tak!” to spójrzmy na ten piec cierpienia, na ogień z metalem w tyglu. Co robisz z tym metalem? No, mówisz, podnosisz temperaturę ognia i wszystkie nieczystości, zepsucie wychodzą na powierzchnię; to jest zbierane i gdy proces doprowadzony zostaje do końca pozostaje czyste złoto! Jeśli więc twierdzisz, że jesteś to ty lub ja to musisz odrzucić doktrynę o całkowitym zepsuciu i będziesz musiał wrócić do miejsca, w którym mówisz, że jest w nas dobro!! Będziesz musiał powiedzieć, że jest w nas dobro i zło, a piec cierpienia ma wydostać z nas zło, a pozostawić dobro! Czy to jest prawdziwa doktryna? Nie!

Piec cierpienia nie jest po to, aby usuwać z nas zło i pozostawić dobro, które jest w nas i je umocnić! Co jest więc jego celem? Czy ma on oczyścić Chrystusa w nas? To nie wymaga dyskusji? Chrystus nie potrzebuje oczyszczenia! Po co więc jest? Jest po to, aby oddzielić to czym my jesteśmy w naszej upadłej naturze, od tego, co jest Chrystusem, aby pozbyć się jednego i dać pełne miejsce drugiemu! Piec cierpienia to zastosowanie Krzyża do pozbycia się ciebie i mnie, po to, aby całe miejsce pozostało dla Chrystusa. Bóg stoi za miarą Chrystusa, a nie za rozdzielaniem dobra i zła w nas, piec ma się wbić się między tym, co jest Chrystusem, a tym co jest nami i to właśnie Pan czyni. Jego celem jest wzrost Chrystusa, a żeby to osiągnąć, musi usunąć ego, stare stworzenie.  W tej rzeczywistości jest to cała miara Chrystusa. W rzeczywistości Bożej nie będzie oczyszczonego, zreformowanego ani w jakikolwiek sposób połatanego ego. Będzie zero ego i wszystko Chrystusa.

 T. Austin-Sparks from: The Essential Newness of the New Creation – Chapter 2

_________________________________________________________________

 26 kwietnia | 28 kwietnia

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *