Codzienne rozważania_28.04.2012

Lud tych, którzy znają swojego Boga umocni się i będą działać ” (Dn. 11:32).

W jakiej mierze polegasz na konferencjach i nauczycielach, aby utrzymywać się w ruchu? Czy musisz uczestniczyć w spotkaniach tylko dlatego, że czujesz, że po tym ostatnim na którym byłeś już się wypaliłeś i musisz iść po świeże zaopatrzenie? Czy też wyzwoliłeś się z wszelkich ludzkich podpórek i umieściłeś w miejsc wspaniałej niezależności, ponieważ ZNASZ SWOJEGO BOGA? Nie ma znaczenia czy jesteś na samym środku Sahary, znasz swojego Boga i możesz stać niezależnie do wszelkiej naturalnej pomocy – te rzeczy stały się TOBĄ! Tego rodzaju poznanie jest środkiem mocy, tego rodzaju doświadczenie zwyciężą świat. Coś takiego sprawia, że wszystkie inne systemy sypią się, a ty powstajesz zwycięsko nad nimi.  To była tajemnica apostolskiego kościoła. Nich sobie królowie robią, co chcą, niech się ludzie wściekają, tak będzie, lecz to Rzymskie Imperium rozsypie się przed tym poznaniem, a nie poznanie przed Imperium. Jest to niezależne osobiste poznanie Boga, wynikające z wewnętrznego narodzenia, które żyje. Jest to nie tylko obiektywna prawda, lecz subiektywna moc, a dzień, w którym najdrobniejszy fragment poznanej prawdy staje się żywym osobistym doświadczeniem w skutecznym działaniu, jest wspaniałym dniem. Tego chcemy: poznania z pierwszej ręki, a nie prawdy z drugiej ręki.

 Oby Bóg pracował przez to w samej naszej istocie, aż sanie się to nami. Możesz to potraktować fragmentarycznie, jeśli chcesz i prosić Pana, aby wypracował to w tobie i aby było to żywe w tobie.


 T. Austin-Sparks from: The People That Do Exploits 

_________________________________________________________________

 27 kwietnia | 29 kwietnia

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *