Codzienne rozważania_29.04.2012

wszakże istnieje jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko istnieje i przez którego my także istniejemy” (1Kor. 8:6).

W zbawieniu nie chodzi tylko o to, aby dusza została zbawiona, lecza by ta dusza ruszyła na drodze do pełni Chrystusa. Każda służba w Słowie i w Duchu jest nastawiona na ten cel. Zostać zbawionym i pozostać na tym to chybić tego celu Słowa i stracić szansę na energię Ducha Świętego. Iść w jakąkolwiek część świata z tym, co nazywamy „pracą Pańską” musi oznaczać, że jesteśmy strzeżeni przez to jedno: że w tym miejscu będzie wyłącznie pełnia Chrystusa i nie zgadzamy się na nic pomniejszego; tak dalece jak tylko jest to możliwe, że Chrystus będzie wszystkim i we wszystkim. Jest to ostateczne, zupełne i najważniejsze. Nie może tam być żadnego podziału, ani współdzielenia z Chrystusem – Chrystus musi być wszystkim i we wszystkim.

Kiedy już to uznamy, że jest to cel i obiekt działania Ducha Świętego, to mamy zdefiniowane życie i służbę, i ma to zastosowanie do wszystkiego. Jeśli należysz do Pana, twoje życie powinno być strzeżone przez Słowo Pańskie i przez Ducha Świętego. Jeśli tak nie jest to jest coś niewłaściwego w relacji z Panem. Jakąkolwiek pracę wykonujesz  – możesz być rodzicem pozostającym w domu, mogą to być domowe obowiązki, a może być biznes – jeśli masz relację z Panem to, jeśli chodzi o ciebie osobiście, twoje życie musi reprezentować Chrystusa i to jest służba. Jeśli wprowadzimy to w każdy aspekt życia, wszystko będzie wyglądało zupełnie inaczej. Musi to być wyzwaniem dla każdej motywacji, musi strzec wszelkich przemyśleń, musi rozstrzygać wszelki spór i każdy konflikt, wszystko, cokolwiek się pojawia co nas niepokoi, irytuje, rzuca nas w kłębowisko jakiejś bitwy. Wszystko musi być sprawdzane wyłącznie w tym jednym punkcie: „Chrystus jest wszystkim i Chrystus we wszystkim„.

T. Austin-Sparks from: Filled Unto All the Fulness of God – Chapter 3 

_________________________________________________________________

 28kwietnia |30 kwietnia

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *