Codzienne rozważania_30.04.2012

Wszystko mogę przez Chrystusa, który mnie wzmacnia” (Flp. 4:13).

Czym jest trwanie? Trwanie w Chrystusie, jak to często mówiliśmy, jest przeciwieństwem trwania w sobie. Trwać w sobie to próbować żyć i wykonywać pracę dla Pana samemu, prosząc Pana o pomoc w tym, zamiast uznać, że Życie, które całkowicie podoba się Bogu, było już przeżyte a wiara przywłaszcza sobie te osiągnięcia w Chrystusie. Trwanie w Chrystusie to po prostu czynienie wszystkiego i wychodzenia naprzeciw wszystkiemu jako będące z Chrystusa. To jest pewny grunt. Nie ma potrzeby pytania i rozmyślania:”Czy to się da zrobić? Czy ja to mogę zrobić?”. Bądź: „Nie jestem tego pewien”. To już zrobione, Pan Jezus spotkał się już ze wszystkim, z czym ty czy ja spotykamy się i we wszystkim wykonał wszystko, co potrzeba. Jest to dostępne przez wiarę a wiara mówi: „W porządku, w sobie byłoby to absurdalne a próbować, byłoby śmieszne, więc byłoby to głupotą dla mnie, lecz może to być zrobione, ponieważ już jest dokonane: Mogę te wszystkie wymagania zaspokoić, mogę przejść przez to i to mogę zrobić, „wszystko mogę zrobić” („wszystko” to wielkie słowo) przez Chrystusa, który mnie wzmacnia”. Chrystus jest naszym tajnym źródłem siły, wytrwania i posilenia.

Jest to szkoła a my uczymy się tego systematycznie w kolejnych lekcjach. On nauczył się, my się uczymy, choć w naszym przypadku jest pewna różnica, którą należy zaznaczyć. My uczymy się dążyć do pełni, którą on doprowadził do doskonałości; dążąc do celu, posuwamy się z pełni. Uczymy się tego, jak wracać do pełni, On ruszył ku pełni. Krzyż był dla Niego końcem, dla nas zaś jest początkiem. My musimy nauczyć się tego, jak wracać do Jego pełni; uczymy się krok po korku, jak małe dzieci, najpierw ucząc się chodzić i mówić. Jak dzieci jesteśmy konfrontowani z rzeczami, których nigdy nie robiliśmy czy nawet nie próbowaliśmy, z rzeczami, które są całkowicie nowe i dziwne; to nowy świta, czasami bardzo straszny świat. Zastanawianie się nad pojęciem tego pierwszego kroku jest dla małego dziecka najbardziej przerażającą propozycją. Gdy ty i ja jesteśmy wprowadzani do tej rzeczywistości wiary to na początku te najprostsze rzeczy, pierwsze kroki, są czasami dla nas pełne strachu. Lecz są wyciągnięte ramiona i te ramiona reprezentują dla nas osiągnięcie tego, czego się od nas wymaga, już to zostało wykonane. Jest tutaj dostępna siła potrzebna do tej sprawy, siła, która już udowodniła swoją skuteczność. Uznając te ramiona i ufając, podejmując ten krok, uczymy się chodzić przez Chrystusa, żyć przez Chrystusa, a następnym razem będziemy w stanie iść nieco dalej. Za każdym razem możliwości rosną i dochodzimy do pełniejszej miary dojrzałości.

T. Austin-Sparks from: The Risen Lord and the Things Which Cannot be Shaken – Chapter 7

_________________________________________________________________

29 kwietnia | 1 maja

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *