Codzienne rozważania_23.05.2012

A Jezus odpowiadając, rzekł im: Baczcie, żeby was kto nie zwiódł. Albowiem wielu przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Jam jest Chrystus, i wielu zwiodą”  (Mat. 24:4,5 NIV).

Idąc przez znacznie rozszerzone życie i służbę, stale i wciąż widzę drogich ludzi Bożych, którzy byli na wolności chodząc z Panem w wolności Ducha z wielkimi obietnicami, po czym zostali złapani w jakiś „izm”. Są zwyczajnie bezradni, nie mogąc uciec sami przed dogmatami tego „izmu”. Stale  i wciąż widzę to! Tragedia… Jest wielki „izm”, który ostatnimi laty zalewa Amerykę i Europę. Ośmielę się wspomnieć  ten jeden i zamierzam zrobić mimo wszystko: Uniwersalizm. Jest to „izm”, który złapał tłumy! Nie sposób nie trafić na tych ludzi wszędzie, dokądkolwiek byś się udał. Lecz, przecież, znałem ich,.. byli tak obiecujący… tak obiecujący i wtedy to subtelnie znalazło się na ich drodze, atrakcyjne, fascynujące… Tak pociągające: wszyscy, ostatecznie, włączając w to samego diabła, będą zbawieni. Co zamierzasz z tym zrobić? Chcąc-niechcąc oni będą zbawieni… podcinając tak wiele żywotnych  elementów Ewangelii.

Może to nazwać wielkimi błędami, lecz są takie rzeczy, które nie są takimi błędami. Nie są takie, lecz same w sobie są rzeczywiście całkiem prawdziwe, choć stają się początkiem wszystkiego, a końcem wszystkiego dla ludzi, którzy je przyjęli. Nie możesz iść dalej, ani trochę dalej. Stracili wspaniały grunt, potężny grunt pełnego Bożego celu w tym okresie działania łaski i utknęli na jakiejś rzeczy, która jest tylko częściowa, w najlepszym razie. Zostali aresztowani,… jak w przypadku judaizmu: dojść do zastoju, bądź chodzić cały czas w kółko, w kółko tej jednej rzeczy. Powinno to stanowić dla nas ostrzeżenie, ponieważ, rozumiesz, było to i jest przeciwnikiem pełni Chrystusa przez wszystkie stulecia, tego rodzaju rzecz…

Jest wielu antychrystów na tym świecie, a antychryst nie jest jakąś podrobioną, bojaźliwą kreaturą, wiesz, z ogonem i widłami. Nie, antychryst jest czymś, co zajmuje miejsce Chrystusa,… i nie jesteś w stanie przy pomocy naturalnego osądu, naturalnych sił rozróżnić między fałszywym, a prawdziwym. Wydaje się, że Chrystus i antychryst są bardzo podobni. Nie jesteś w stanie rozeznać różnicy, lecz Namaszczenie powie ci to! To namaszczenie, które przyjęliście, gdy spotkacie się z czymś fałszywym, powie ci, jeśli to Namaszczenie rzeczywiście strzeże, mówiąc: „Uważaj”, nie słowami, lecz wewnątrz. Masz takie uczucie, że coś tu jest nie całkiem jasne, nieprzezroczyste, niebezpieczne.. „Nie czuję się dobrze z tym, nie mogę ci powiedzieć dlaczego, lecz nie całkiem dobrze się z tym czuję,… tu jest coś we mnie, co mówi mi: „uważaj””.  Jestem przekonany, że w takich dniach zwiedzenia i prowadzenia na manowce i wszystkich innych działań, wielką potrzebą jest nasze duchowe rozeznawanie; takie poznanie Ducha Świętego, że On jest w stanie ostrzegać nas.

T. Austin-Sparks from: The Cross of Our Lord Jesus Christ – Chapter 5

_________________________________________________________________

22 maja | 24 maja

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

One Comment

  1. Duch ponad czasem! wciąż nie mogę się nadziwić, jak trafne jest to Słowo na obecny czas a pisane przecież ponad 50lat temu, i wiąż nie mogę się nadziwić że do niektórych wierzących ono nie przemawia….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *