Codzienne rozważania_07.06.2012

Litera zabija, lecz Duch daje życie” (2Kor. 3:6).

Jeśli chcesz wiedzieć, co Duch myśli w jakiejkolwiek sprawie, będziesz mógł to poznać przez ożywienie, po Życiu w tym kierunku. Jeśli chcesz wiedzieć czy Duch jest przeciwko, poznasz to, ponieważ w tamtym kierunku będzie śmierć w twoim duchu, nie masz Życia, mówisz, w tym kierunku. W porządku, znaczy to, że znasz Pana, znasz Ducha i wiesz co to znaczy poruszać się na podstawie prawa Ducha Życia w Chrystusie. Ojciec strzegł go dzięki temu prawu. On strzeże nas dokładnie dzięki temu samemu praw, gdy jesteśmy połączeni z Panem, jednym duchem. Prowadzenie, wskazywanie kierunku jest sprawą Życia w Duchu, Życia przez Ducha. Pan Jezus żył życiem uporządkowanym, strzeżonym, prowadzonym, zaaranżowanym w najdrobniejszym szczególe przez ożywienie Ducha, Ducha Życia w Chrystusie.

Ci Żydzi przychodzili i mówili: „Jest takie Pismo, i to Pismo mówi, że  nie wolno Wam robić pewnych szczególnych rzeczy a Wy je robicie; Wszyscy jesteście w błędzie, ponieważ Pismo tak mówi!”. Gdy Chrystus coś robił, czy łamał Pismo? Czy też nadawał Boże znaczenie Pismu? Gdy Bóg dał prawo, czy nie miało ono pełniejszego znaczenia, poza tym, co człowiek widział na powierzchni? Czy nie było wtedy duchowej interpretacji? Czy nie wskazywało ono na coś, co, gdy już przyszło, stało się nadrzędne – nie mam na myśli  rozbicia, lecz przewyższanie – po prostu dlatego, że zostało osiągnięte wyższe, pełniejsze i głębsze znaczenie? Chrystus jest Bogiem Sabatu. To w Chrystusie Bóg przychodzi w odpocznieniu we wszystkich Jego dziełach; Jego nowym stworzeniu. Lecz oni mówili: „Musicie przestrzegać tej litery!”. Przedstawiamy to w taki sposób, aby pokazać różnicę między  braniem litery, a posiadaniem oświecenie tej litery przez Ducha Świętego.  Życie i litera często są przedstawiane w Słowie jako przeciwstawne. Litera zabija, Duch daje życie.

T. Austin-Sparks from: The Risen Lord and the Things Which Cannot be Shaken – Chapter 6 

_________________________________________________________________

5 czerwca | 7 czerwca

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *