Codzienne rozwazania_09.06.2012

Wiara zaś jest poręką tych dóbr, których się spodziewamy, dowodem tych rzeczywistości, których nie widzimy” (Hbr. 11:1 B.T).

Bóg nie mówi nam, co czyni, gdy zabiera nas w podróż w ciemno. Gdyby tak zrobił, byłoby w porządku. Gdyby powiedział: „Zamierzam zaprowadzić cię do złych czasów, wszędzie będzie ciemno, dziwnie, niewyraźnie, oszałamiająco i bez oparcia”. Gdyby tylko Pan nam powiedział, że coś robi, i co robi, zamiast zostawiać nas w ciemności, zamiast tego wrażenia, że jest daleko i w ogóle się nami nie interesuje! Gdyby tylko! Ach tak, lecz On tego nie robił i wiemy, że nie robi tego nadal, że nie wyjaśnia niczego. Lecz zostaje to wyzwanie.

Właśnie taka jest myśl 11 rozdziału Listu do Hebrajczyków i mężów wiary, właśni takie znaczenie ma. Dzięki Bogu mamy to dziedzictwo, mamy wspaniałe dziedzictwo, a nawet więcej niż oni mieli. Cię mężowie nie mieli Biblii, nie było napisana, gdy przechodzili przez to. My znamy ich historię i wiele innych. Widzimy tą sprawę, znamy ciąg dalszy, tylko czy to rzeczywiście w czymś nam pomaga? Gdy masz zły, ciemny czas i czujesz, że wszystko poszło źle, przeczytaj ponownie historię Józefa…zaczynając od niej, nie będziesz chciał odłożyć jej na bok. Przyjmij te wspaniałe lekcje. Bóg Józefa jest naszym Bogiem i On robi to samo, a my wiemy, że tak jest w życiu. To, co mówię, ma tak prawdziwe odbicie w życiu. Mamy dowód. To, w każdym stopniu, jest bardzo podobne do mojego doświadczenia, a zatem mamy powody myśleć i wierzyć, że to samo się dzieje. Bóg zmartwychwstania pracuje nad tym na chwałę.

T. Austin-Sparks from: The Testimony of the Christ – Chapter 6

_________________________________________________________________

08 czerwca | 10 czerwca

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *