Codzienne rozważania_10.06.2012

I o to modlę się, aby miłość wasza coraz bardziej obfitowała w poznanie i wszelkie doznanie, (10) abyście umieli odróżniać to, co słuszne, od tego, co niesłuszne, abyście byli czyści i bez nagany na dzień Chrystusowy” (Flp. 1:9,10).

Osobista, wewnętrzna, duchowa inteligencja jest czymś bardzo rzadkim. Nic dziwnego, że przeciwnik jest tak skuteczny w zwiedzeniach, fałszerstwach i fałszywych wyobrażeniach. Naszą najskuteczniejszą obroną przeciwko temu będzie głębokie poznanie Pana przez dyscyplinę. Znać Pana naprawdę oznacza niezłomność, gdy inni są unoszeni, nieugiętość w czasie ognistej próby. Ci, którzy znają Pana nie próbują wyciągać swoich rąk i sami wykonywać, co trzeba. Ci ludzie są pełni miłości i cierpliwości, i nie tracą tej postawy, gdy wszystko wydaje się rozsypywać w kawałki. Przekonanie jest istotą i nieuniknionym owocem tego poznania a w tych, którzy Go znają, jest cicha, kojąca siła, która mówi o wielkiej głębi Życia.

Pozwólcie, że wskażę, iż „w Chrystusie ukryte są wszelkie skarby mądrości i poznania” i jest wolą Pana, byśmy doszli do stale wzrastającej świadomości i osobistego doceniania Tego, w którym mieszka wszelka pełnia. Stwierdziliśmy tylko fakty co do woli Pańskiej dla wszystkich, którzy do Niego należy i ich największą potrzebę. Brak tego rzeczywistego poznania Pana okazał się być najbardziej tragicznym czynnikiem w historii Kościoła. Każde świeże podniesienie z nienormalnego stanu kończyła przerażająca słabość wśród chrześcijan właśnie z powodu tego braku. Fale błędu, kołysanie się wahadła w stronę jakiejś świeżej popularnej zgody; wielkie wojny z tym horrorem i wielostronne testy wiary; to wszystko zmiotło tłumy i pozostawiło je w stanie duchowej ruiny. To wszystko jest na wyciągnięcie ręki, a my spisaliśmy to przesłanie, aby przynaglić Pański lud, aby Pan zajmował się nim w bardzo zdecydowany sposób, aby Pan użył wszystkiego po to, aby mogli poznać Go.

T. Austin-Sparks from: On Knowing the Lord 

_________________________________________________________________

09 czerwca | 11 czerwca

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *